Dabas jaunumiIzstādes muzejā

Ziedošais “Kurzemes krāšņums”

Skaistā pavasara ziedu izstāde „Kurzemes krāšņums” būs apskatāma Talsu novada muzejā piektdien, 11. maijā (plkst.13.00-17.00), sestdien, 12. maijā (10.00-15.00) un svētdien, 13.maijā (10.00-15.00). Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar SIA “Kurzemes sēklas”.

Šogad pirmā ziedu izstāde Talsu novada muzejā priecēs ar skaistām  tulpju, narcišu, hiacinšu šķirnēm, kuras izaudzētas SIA “Kurzemes sēklas” parauglaukos. Uzņēmums ir labi pazīstams puķu audzētāju aprindās visā Baltijā. Šajā gadā SIA „Kurzemes sēklas” parauglaukos ir sastādītas ap 80 tulpju un narcišu šķirnes, visas saplaukušās varēs apskatīt izstādē “Kurzemes krāšņums”.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt šķirņu jaunumus, bet arī nobalsot par sev tīkamākajām šķirnēm.

Tulpes pieder pie liliju dzimtas. Tās nav īpaši prasīgas pret augšanas apstākļiem. Viņām patīk saulaina, no vēja pasargāta augšanas vieta, labi aug irdenā, vislabāk smilšainā augsnē. Stāda septembra beigās vai oktobrī. Stādījumus vēlams mulčēt, kas paaugstina ziemošanas drošību un vēlāk kavē nezāļu augšanu. Sīpolus vēlams norakt katru gadu. Sīpolpuķu lielākie ienaidnieki visu gadu ir grauzēji – peles un žurkas.   Narcises ir amariļļu dzimtas ģints. Tām patīk atklātas, saulainas vietas dārzā, bet var arī audzēt pusēnā zem  kokiem. Narcises atšķirībā no tulpēm var vienā vietā audzēt piecus gadus. Savukārt hiacintes ir daudz prasīgākas nekā narcises, to sīpoli jāizrok katru gadu.

Svētdien, 13.maijā, Mātes dienā visām māmiņām izstādē ieeja brīva.

 

Linda Smilga-Šimpermane,

galvenā speciāliste dabas jautājumos