AktualitātesVēstures jaunumi

Vēstures skolotāji tiekas Talsu novada muzejā

30. oktobrī Talsu novada muzejā pulcējās vēstures skolotāji, lai pārrunātu aktualitātes un iepazītu muzeja aktuālo piedāvājumu.

Tikšanās laikā vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Antra Grūbe iepazīstināja ar plānotajām izmaiņām izglītības programmās un vēstures olimpiādes aktualitātēm. Muzeja galvenā speciāliste vēstures jautājumos Inese Vempere iepazīstināja ar jauno arheoloģijas ekspozīciju “Ceļojums senatnē”. Savukārt muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā Ieva Priede iepazīstināja ar aktualitātēm izglītojošā darbā, prezentēja topošo arheoloģijas nodarbību un aicināja arī skolotājus izmēģināt daļu no nodarbības un sniegt savus ieteikumus nodarbības pilnveidē.

Topošā arheoloģijas nodarbība skolēniem top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas  “Latvijas Skolas somas satura radīšana Latvijas muzejos” finansiālu atbalstu. Šobrīd top arī virtuālās realitātes mācību sadaļa, ko izstrādā kompānija Vividly, kas izstrādājusi arī ekspozīcijā esošos virtuālās realitātes risinājumus. Skolēniem jaunā nodarbība būs pieejama no 2020. gada.

Ieva Priede,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā