Izstādes muzejāMākslas jaunumiPasākumi

Līdz 28. augustam Valtera Poļakova foto izstāde “Atklāties no jauna”

13. jūlijā plkst. 14:00 Talsu novada muzejā atklās fotogrāfa Valtera Poļakova kailfoto izstādi “Atklāties no jauna”. Fotogrāfa vārdu jau zina daudzi talsinieki: pirms diviem gadiem muzejā notika foto projekta “MĒS esam ŠEIT” izstādes atklāšana, uz kuru bija ieradušies vairāki desmiti mūsu novada cilvēku – izstādes fotogrāfiju modeļi, kuri ar sevi un saviem stāstiem palīdzēja fotogrāfam atklāt tik aktuālu mūsu dzīves problemātiku: kāpēc es esmu šeit, šai zemītē, un neesmu tomēr devies laimi meklēt kādā citā vietā uz pasaules. Izstāde divu gadu laikā apceļoja visu Talsu novadu. 

Šoreiz Valters Poļakovs, kā viņš pats saka – uzdrīkstas – rādīt fotogrāfiju kopumu, kurā atklājas sieviete: modeles, nometot sev ierastās apģērba kārtas, gan pašas sev, gan skatītājam atklāj sevī daudz kā jauna. Iespējams, negaidītu brīvības izjūtu, kautrības pēkšņu noliegumu, prieku par sevi pašu…  Būs daudz kaila skaistuma un būs fotografēti, kā parasti Valtera projektos, arī mūsu puses cilvēki.

Interesi par sievietes ķermeņa skaistumu jebkurā vecumā un dažādās dzīves situācijās Valters Poļakovs fotogrāfijās izpauž jau vairāk kā desmit gadu – viņš Rīgā ir labi zināms grūtnieču kailfoto fotogrāfs savā studijā (radies arī projekts “Cerību laiks” 2007. gadā). Ir lasītas ļoti labas modeļu atsauksmes par piedzīvoto skaisto rezultātu šādās sesijās, arī par fotogrāfa prasmi palīdzēt jaunajai māmiņai atbrīvoties no sasprindzinājuma un justies brīvi.  Kā stāsta fotogrāfs – kailfoto ir lielisks veids sievietes pašapziņas celšanai – jo beigu galā mēs esam līdzīgi – arī jebkurš fotogrāfs publikas priekšā, atklājot jaunu savu izstādi,  ir kails… Modelis un fotogrāfs ir kopradītāji un  bez komunikācijas nevar būt arī labas bildes.

Valters Poļakovs (1975) dzimis Dundagā, dzīvojis Mazirbē un Rojā, ir foto kluba “Āgenskalns” vadītājs, ar vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi  foto studijas un izbraukuma pasūtījumu darbā. Piedalījies dažādos foto projektos ( “Izaugt ģimenē”, “Ar saknēm Tēvzemē”, “Latvijas bērni  ); tie izstādīti visā Latvijā, arī ārzemēs.

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos