AktualitātesPasākumi

“Vakari “Villā Hochheim”” viesis – etnomuzikologs Valdis Muktupāvels

29.novembrī plkst. 18.30 Talsu novada muzejā tikšanās ar Latvijas Universitātes profesoru, etnomuzikologu, tautas mūzikas instrumentu virtuozu un komponistu Valdi Muktupāvelu.

Vairumam Latvijas iedzīvotāju tautas mūzika saistās ar mūziķi Valdi Muktupāvelu. Viņš ne tikai pārzin latviešu tautas mūzikas specifiku, bet pats spēlē kokles, dūdas, stabules, varganu, harmonikas un ģīgas. Valdis interesējas ne tikai par latviešu tautas mūzikas instrumentiem, bet arī par citu pasaules tautu tradicionālo kultūru.

Valdis Muktupāvels ir daudz darījis latviešu tautas mūzikas popularizēšanā, piedalījies mācību līdzekļu veidošanā, pats izdevis vairākas grāmatas, lasījis lekcijas gan Latvijā, gan ārzemēs, gatavojis radio un TV ciklus, kopā ar A. Slapiņu veidojis latviešu folkloras filmu “Gadskārtu dziesmas”, kā arī piedalījies filmas “Cerību lauki” veidošanā.

Valdis darbojies vairākās folkloras kopās: “Skandenieki”, “Rasa”, “Laipa”, bijis vadītājs folkloras grupai “Savieši”. Kā solists vai kopā ar citiem mūziķiem uzstājies daudzās pasaules valstīs.

Tikšanās reizes ir bez maksas.

! Dalība pasākumā – tikai iepriekš piesakoties zvanot Raimondam Felšam pa tālr. 26355741. Pasākumā ieeja tikai ar derīgiem COVID – 19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Vakari notiek Talsu novada muzejā, tos rīko Talsu novada fonds, pateicoties Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa atbalstam.

Raimonds Felšs,

Talsu novada fonda projekta “Vakari “Villā Hochheim”” vadītājs,

Talsu novada muzeja galvenais speciālists izglītojošā darbā