AktualitātesMākslas jaunumiPasākumiPublikācijas

VAI ŠOGAD TALSOS BŪS MĀKSLAS DIENAS?

Mākslas dienu pasākums, kurš bija plānots 29. maijā, tiek pārcelts uz 19. jūniju plkst. 14:00. Mākslas dienu izstāde būs apskatāma līdz 27. jūnijam.

Varam teikt, ka būs (ir plāns A). Plāns B – grūti pateikt. Plāns C – tās jau notiek: ja Talsos Mākslas dienu galvenais notikums ir Mākslas dienu izstāde, tad tā ir iekārtota un gaida skatītāju pūļus. Taču muzejs ir slēgts līdz nezināmam laikam. Ja par svarīgāko uzskata, ka tas ir Mākslas dienu pasākums ar koncertu, Ž. Sūniņa prēmijas pasniegšanu, vīna baudīšanu un sarunām, ir jāņem palīgā tāds sajūtu kopums kā cerība (vai pat lūgšana kam augstākam, plāns D). Ceram visi satikties 29. maijā plkst. 14:00 muzeja pagalmā un svinēt kā vienmēr un tradicionāli – ir atkal atnācis pavasaris, būs vasara, ir atkal pietiekoši laba izstāde savākusies, tajā ir jauni mākslinieku vārdi un Latvijas Mākslinieku savienībai, kā izrādās, ir 80 gadu. Tāpēc Talsu novada muzeja vārdā aicinu visus vakcinēties (kaut vai tikai pirmo reizi), lai visi, kuri ir raduši apmeklēt Talsu mākslinieku izstādes un tusiņus, spētu piedzīvot patiesu atkalredzēšanās prieku un mākslas klātbūtni.

Par izstādi. Šogad tajā piedalās 32 mākslinieki, kurus šī laika kontekstā arī var iedalīt dažādās prioritārajās grupās: 70+, 60+, ar hroniskajām vainām (jo nepārtraukts un smags darbs kādā no mākslas jomām), kā arī citas riska grupas (jaunība, nav pieredzes, pirmo reizi utt.); dažiem nav bijis laika, jo visu laiku jāsēž “zummā” – krāsas sakaltušas un rociņas vairs nemāk turēt otiņu… tas tā nenopietni. Ja nopietni, tad šoreiz muzeja četrās telpās varēja darbus izvietot nepārblīvēti, un izstāde no tā ir tikai ieguvusi. Jaunā tēlnieka Kristapa Andersona darbs granītā “Bez nosaukuma (bize)” novietots muzeja ārtelpā – pagalmā, Kristaps Talsos izstādās pirmo reizi. Viņš ir mācījies Talsu 2. vidusskolā un I. Baņķa zeļļu skolā Valdemārpilī, kā arī pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Izstādē kā vienmēr apskatāma glezniecība un fotogrāfija, grafikas darbi un objekti, akvareļi un pasteļi, pārstāvēta Krūmu mākslas grupa un gados jaunāki mākslinieki un mākslinieces.

Uzmanīgi sekosim valdības un pašvaldības lēmumiem! Ievērosim visus labas veselības priekšnoteikumus, vakcinēsimies!

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos