AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumiŠobrīd muzejā

Un Tava vasara būs vienos ziedos!

Andras Otto Hvoinskas gleznu izstāde ar tik optimistiski skaistu nosaukumu Talsu novada muzeja izstāžu zālē tiks atklāta 1. jūnijā plkst. 17:30; tā labas mākslas cienītājus priecēs līdz 14. jūlijam.

Šī ir jau otrā Andras personālizstāde Talsu novada muzejā (iepriekšējā, ar nosaukumu “Es un Mēs”, notika 2019. gadā). Viņa, tāpat kā daudzi no Latvijas māksliniekiem, novērtē mūsu izstāžu zāles kvalitātes un arī Talsos notiekošo mākslas izstāžu apmeklētāju vērtēt spējīgo daļu. Katram māksliniekam ir vēlēšanās ik pa laikam sevi parādīt kādam saprotošam cilvēkam un nav taisnība tiem, kuri lepni sakās gleznojam tikai sev vien.

Mazliet aprakstot gaidāmo izstādi, Andra pati ir minējusi: “Jau sen, sen cilvēks man šķiet pats interesantākais un emocionālākais gleznu saturs. Mana glezniecība ir klasiska: eļļas tehnika ar visām tās plašajām iespējām – absolūts baudījums! Bet bezpriekšmetiskā māksla, abstrakcija – tā mani nesaista. Lieku krāsu pret krāsu, līniju pret laukumu, gaismu pret ēnu, vienmēr to daru, konkretizējot kādreiz redzēto un sajusto. Mazliet gleznoju klusās dabas, nereti ainavas, tomēr figurālā glezniecība mani fascinē visvairāk. Īpaši mani saista PORTRETS, tie, kuri esam es un mēs … Manām izstādēm nav skaļu saukļu , nav nekādu blakus efektu – skaņa vai instalācija vai centīgi filozofiski skaidrojumi… Tīra eļļas glezniecība ir tā, kas sniedz man PRIEKU un MIERU…” Andras figurālā un portretu glezniecība vienmēr ir bijusi smalkas ikdienas poēzijas apdvesta un darbi aicina dzīvi baudīt lēni un klusi: arī skumjas ir skaistas un vecums ir skaists… Bet mākslinieka ikdiena? Ar to katram ir jātiek galā: viņai tās divas dienas skolā, tur klāt nāk arī garš brauciens uz skolu Rīgas otrā galā, tad grāmatu ilustratora darbs, kas prasa izcilu perfekciju un pacietību. Pamatīgi nostrādāta gan saturā un formā, gan gleznieciski, reizē tik atbruņojoši skaisti ienesot tajā pati sevi. Bet nupat Andras biogrāfijā atklājies jauns darbošanās fakts – dekorāciju gleznošana Latvijas televīzijas raidījumiem un Rīgas teātru izrādēm (pārsvarā Rīgas Jaunajā teātrī).

Talsu novada muzeja speciāliste mākslas jautājumos Guna Millersone