Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Ulda Balgas personālizstāde “SKAT – LOGI”

Fotogrāfs, Talsu foto kluba vadītājs Uldis Balga turpina Talsu mākslinieku grupas gadu gaitā izveidojušos tradīciju rīkot lielākas personālizstādes Talsu muzejā ik pa 5 gadiem. Ko tur slēpt, parasti tas sakrīt ar katra mākslinieka apaļu jubileju, sasniedzot arvien cienījamāku gadu skaitu. Šie cienījamie gadi visai bieži liek vērtēt vai vispārināt savu radošo darbību vai arī vilkt interesantas paralēles un konstatēt sakarības starp savu personu un pagājušā laika norisēm, kuras ir bijušas nozīmīgas.

Par šo personālizstādi Uldis Balga stāsta: “Kur rodas impulss izstādei – no domas. Domu dažkārt var izstāstīt un veidojas stāsts. Vispār jau visa dzīve var tikt organizēta stāstos kā pirmatnējos informācijas nesējos.

Un tā 1990. gados plašā apritē ienāca vārdi “eiro logi” un “digitālā fotogrāfija” – kā liecinieki tam, ka gan būvniecība, gan fotogrāfija un to pierastie tehniskie risinājumi piedzīvoja revolucionāras izmaiņas: mājām tika mainīti logi un fotogrāfi iegādājās digitālās kameras. Uz kādu laiku vējoja tāds kā caurvējš, bet pamazām viss nostājās savās vietās: ekskluzivitāte atdalījās no plašpatēriņa un joprojām tiek izgatavoti dārgi koka logi, un ir fotogrāfi, kuri izgatavo fotogrāfijas uz sudraba želatīna papīra.

Šajā izstādē ir izmantoti tradicionālie koka logi no kādas privātmājas un fotogrāfijas, kas sarkanajā gaismā izgatavotas uz sudraba želatīna papīra, tādejādi veidojot piemiņas zīmi pavisam nesenajai vēsturei. Izstādītajiem objektiem ir zināmas asociācijas ar Filipa Glāsa muziku- tie satur struktūras, kas nemitīgi atkārtojas…”

 Izstāde SKAT-LOGI Talsu novada muzeja Izstāžu zālē  skatāma no 7. marta līdz 11. aprīlim. Tikšanās ar Uldi Balgu notiks 24. martā plkst. 14:00.

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

     

                                                                                                                          

One thought on “Ulda Balgas personālizstāde “SKAT – LOGI”

Comments are closed.