AktualitātesPasākumi

Tikšanās ar Talsu foto kluba dalībniekiem

Vai fotogrāfijā pastāv cenzūra?

Šī gada 6.02. pulksten 18:00 Talsu novada muzejā norisināsies tikšanās ar Talsu foto kluba dalībniekiem. Sarunu vakars ir daļa no muzejā notiekošās izstādes “Nezināmais zināmajā: Talsi 2024”.

Neviennozīmīgi vērtētais izstādes plakāts kalpoja par ierosmi, lai runātu par cenzūru un to, kas tad var noteikt, to kas ir vai nav pareizi, ko drīkst un ko nedrīkst.

Sarunas gaitā mēģināsim rast atbildes uz to kāda ir fotogrāfu pašcenzūra un vai tās rezultātā, kāds iespējami labs darbs nemaz nenonāk līdz skatītājiem. Kas ir katra galvenie iekšējās cenzūras kritēriji un robežas, ko fotogrāfs nedrīkstētu pārkāpt.

Vai sabiedrībai viedoklis var un drīkst būt noteicošais. Kā var un drīkst provocēt sabiedrību ar fotogrāfiju. Kas ir tās tēmas, kas Talsos ir Tabu.

Šie un citi jautājumi būs galvenie sarunas pavedieni.

Konteksts:

2003.gadā Talsu fotoklubs svinēja savu 4 gadu pastāvēšanas jubileju, un tās ietvaros klubs īstenoja Talsu ielu dokumentēšanas projektu. 2004. gadā Talsu novada muzejā tika izveidota izstāde “Talsi 126”, kurā bija aplūkojami 19 kluba biedru darbi – notvertie mirkļi 126 Talsu ielās. Šogad gadā fotoklubs svinēs 25 gadu jubileju, un ar kameras objektīvu vērstu pret pilsētu viņi iemūžināja nu jau 136 Talsu ielas.

Izstādes kurators: Uldis Jaunzems–Pētersons