AktualitātesPasākumi

Tikšanās ar mācītāju, zemessardzes kapelānu un instruktoru Mārtiņu Burki-Burkevicu

Pirmdien, 22. novembrī, plkst. 18.30 “Zoom” platformā tikšanās ar  mūsu novadnieku, mācītāju, zemessardzes kapelānu un instruktoru Mārtiņu Burki-Burkevicu.

22.novembrī aizvadīta tikšanās ar Mārtiņu Burki-Burkevicu projekta “Vakari “Villā Hochheim”” ietvaros. Tikšanās šajā reizē notika tiešsaistē, kas deva iespēju piedalīties arī interesentiem, kuri nedzīvo Talsos. Sarunā ar Mārtiņu Burki-Burkevicu klausītāji uzzināja par viņa  darbošanos zemessardzē, patriotisko darbošanos kā mācītājam, un dalībnieki uzdeva jautājumus par sev interesējošām tēmām. Talsinieki bija priecīgi par iespēju noskaidrot dažādus faktus par vakara viesi, kā arī dalīties savās atmiņās par kopā piedzīvotajiem brīžiem. Dalībnieki bija pateicīgi arī par iespēju tikties virtuālajā vidē. Mārtiņš Burke-Burkevics atzina, ka vakara tikšanās laikā juties kā ciemojoties Talsos, kā arī bijis prieks satikt tiešsaistē sen neredzētus un nesatiktus cilvēkus.

Mārtiņš Burke-Burkevics ilgus gadus ir mācītājs Kuldīgas Sv. Annas, Īvandes, Ēdoles un Lipaiķu evaņģēliski luteriskajās draudzēs. Viņš regulāri vada svētbrīžus Lestenē, lai godinātu latviešu karavīru piemiņu. Mārtiņam tuva un nozīmīga tēma ir latviešu strēlnieki, Latvijas neatkarība. Ne velti Kuldīgas Sv. Annas draudzē kā vienā no pirmajām, Latvijai atgūstot neatkarību, pie sienas tika izkārts liela izmēra Latvijas karogs. Līdztekus mācītāja amatam Mārtiņš Burke-Burkevics ir Kurzemes 4. brigādes zemessargs, kapelāns un instruktors.

Informācija par pieslēgšanos pasākumam tika ievietota Talsu novada fonda un Talsu novada muzeja mājas lapās (www.tnf.lv, www.talsumuzejs.lv).

Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu novada muzeju īsteno kultūrizglītojošu projektu „Vakari „Villā Hochheim””, kura ietvaros ir iespēja tikties ar daudzpusīgām personībām. Projekta realizācija ir iespējama, pateicoties Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa atbalstam.

Raimonds Felšs,

Talsu novada fonda projekta „Vakari „Villā Hochheim”” vadītājs un Talsu novada muzeja galvenais speciālists izglītojošā darbā