Tikšanās ar filmas “Atzinības krusts: ceļš uz Latviju” veidotāju Bruno Šulcu
Daudziem talsiniekiem spilgtā atmiņā palicis veloalpīnists un ekstrēmais ceļotājs Bruno Šulcs, kurš par saviem ceļojumiem lieliski pratis pastāstīt vairākās tikšanās reizēs Talsu novada muzejā. Bruno pirmais pasaulē nobraucis no Elbrusa ar speciāli šim nolūkam konstruētu velosipēdu, uzkāpis 7546 metrus augstajā Muztagatas kalnā Ķīnā. Viņa ceļojumu aprakstus kopš 1995. gada publicējuši Latvijā populāri preses izdevumi. Ceļojumos piedzīvoto Bruno aprakstījis grāmatās“UzdrīkstēšanāsBūtPašamSev”(2000), “Nezināmā Ķīna”(2005), “Turpināt būt pašam sev”(2012), “Latviešu klaidoņu stāsti”(2013) un “Ar pasaules garšu mutē”(2015). Par saviem ceļojumiem Bruno veido arī filmas.
21. februārī plkst.17.30 Talsu novada muzejā tiks rādīta Andreja Hansona un Bruno Šulca veidotā filma “Atzinības krusts: ceļš uz Latviju”(2018), būs atkalredzēšanās ar tās autoru. Uzzināsim par filmēšanas ekspedīcijām un to tapšanas vēsturi.
“Atzinības ordenis ir pirmais apbalvojums, kas dibināts Latvijas teritorijā jau tad, kad par Latvijas valstiskumu nebija pat vīzijas, 1710. gadā Kurzemes hercogu laikā. Ordeņa dibinātājs bija ievērojamākā Kurzemes hercoga Jēkaba mazdēls – Fridrihs Vilhelms. Kā Atzinības krusts ordenis atjaunots Latvijas republikā starpkaru periodā un ir viens no trim valsts augstākajiem apbalvojumiem šodien.
Andrejs ir gandrīz viens no trim tūkstošiem, kuriem Atzinības krusts piešķirts, taču iespējams vienīgais, kurš, to saņemot, apņēmās izzināt šī apbalvojuma vēsturi, apceļojot ar to saistītās vietas. Tas bija garš, piedzīvojumiem bagāts ceļojums ne tikai pa Eiropu, tas bija garš ceļojums arī laikā,” par filmu sacījis tās veidotājs Bruno Šulcs.
Pēc plašsaziņas līdzekļos pieejamās informācijas materiālu sagatavoja
Gita Japiņa,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību