Izstādes ārpus muzejaKrājuma jaunumi

Tekstilijas no Talsu novada muzeja krājuma

No 1. līdz 7. aprīlim Stendes tautas namā Latvijā pazīstamā projekta „Satiec savu meistaru!” ietvaros apskatāma izstāde “Tekstilijas no Talsu novada muzeja krājuma”. Svētdien, 7. aprīlī no plkst.11.00 – 13.00  būs iespējams tikties ar Talsu novada muzeja galveno krājuma glabātāju Daiju Lēmani.

Līdztekus minētajai izstādei apskatāmi: Talsu tautas nama audēju kopas “Talse” un lietišķās mākslas studijas “Dzīpars”, Stendes rokdarbu un  audēju pulciņa, Spāres lietišķās mākslas kolektīva “Nāmetiņš”, Pastendes lietišķās mākslas kolektīva “Kurši”, Strazdes audēju, Virbu rokdarbu, Sabiles rokdarbu pulciņa, Tiņģeres lietišķās mākslas kolektīva “Tinga” un Stendes floristikas draugu kopas darbi.   Kolektīvu vidū ar saviem darbiem  piedalās arī individuāli lietišķās mākslas veidotāji – pinēja Astrīda Smilktēna, kokamatnieks Edgars Saško un rokdarbniece Daina Caune.

Kopdarbā veidotā izstāde ir apliecinājums nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai un pārmantošanai, tā vēstī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Gita Japiņa,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību