AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumi

Tamborējumu izstāde

21. oktobrī Talsu novada muzeja trīs izstāžu zālēs tiks atklāta Talsu novada rokdarbnieču tamborējumu izstāde; īpaši šai tehnikai veltīta izstāde sarūpēta pirmo reizi.

Nav jau noslēpums, ka mūsu novadā pietrūkst telpu lielāku un vērienīgāku izstāžu rīkošanai: vienmēr izstāžu platība pārāk maza bijusi novada lietišķās mākslas kopizstādēm, kā arī Mākslas dienu izstādēm.

Ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, kad lielajā Talsu novada lietišķās mākslas meistaru izstādē tieši pirms Dziesmu svētkiem bija jāatsakās no palielas atnesto darbu daļas, tika nolemts, ka jārīko atsevišķa izstāde tādai populārai rokdarbu tehnikai kā tamborējumi. Šajā izstādē mēs redzam, ka tamborē visi novada lietišķās mākslas kolektīvi, arī individuālie autori un jauniesācēji, kuriem tā ir ļoti pateicīga tehnika, ja vēlas kļūt par rokdarbnieku:  šķiet, tamborējot ātrāk nonāk pie gala rezultāta.

Kā jau uz katru izstādi, rokdarbnieces atnesušas izcili smalkus linu diegu tamborējumus (galdauti un galdautiņi ),  ir smalki apģērbi – lakati, šalles, cepures, cimdi, apkaklītes, aptamborēti kabatas lakatiņi, grezna gultas veļa, dvieļi, gultas pārklāji, spilveni, somas un somiņas, saulessargi – visus grūti uzskaitīt un īpaši izcelt, jo labu darbu ir daudz.

Izstādē piedalās TLMS “Dzīpars”, Pastendes lietišķās mākslas kolektīvs “Kurši”, Spāres LMK “Nāmetiņš”, Sabiles LMK “Stīga”, Tiņģeres LMK “Tinga”, Dundagas pils lietišķās mākslas kolektīvs,  Stendes rokdarbu kolektīvs un Strazdes audējas, vairāki individuālie autori.

Izstāde būs apskatāma līdz 3. decembrim, atklāšanu 21. oktobrī plkst. 12:00 kuplinās dziedātājs un ģitārists no Daugmales Aleksandrs Kamaldiņš.

Guna Millersone, izstādes iekārtotāja