Izstādes ārpus muzeja

Talsu pilsētas svētku nakts pastaigas laikā būs iespēja apskatīt trīs Talsu novada muzeja izstādes

Piektdien, 30. jūnijā Talsu pilsētas svētku ietvaros no pulksten 22.00 līdz 24.00 naksnīgās pastaigas laikā vecpilsētā, Lielajā ielā, būs iespēja apskatīt trīs Talsu novada muzeja izstādes – Latvijas saulei – piemineklis “Koklētājs”, Talsu pilsētas galvas un Vilkmuižas ezera senkapi.

Varēs uzzināt par vienu no interesantākajiem kuršu arheoloģiskajiem pieminekļiem –  Vilkmuižas ezera senkapiem, kas kopā ar Pilskalnu un Baznīckalnu veido vienotu arheoloģisko pieminekļu kompleksu. Ezera austrumu krastā, tagadējās Ezera ielas rajonā, 11. – 14. gs. atradusies kuršu kulta vieta, kur sadedzināja mirušos un pelnus kopā ar ieročiem, rotaslietām un darbarīkiem nogremdēja ezerā.

Izstāde  Latvijas saulei – piemineklis “Koklētājs” stāsta par 1996. gadā atklātā brīvības cīnītāju piemiņai veltītā pieminekļa tapšanas gaitas vēsturi.  Jau 1923. gadā izskanēja doma Talsos celt pieminekli, lai godinātu 1918.–1920. gadu Latvijas Brīvības cīņās kritušos novadniekus, taču pagāja 73 gadi, līdz īstenojās piemiņas vietas iecere.

1917. gada 15. aprīlī Krievijas Pagaidu valdība apstiprināja un piešķīra Talsiem pilsētas tiesības. Kas bija pilsētas vadītāji, cik dažādas pārvaldes sistēmas bijušas Talsos un kāda ir pilsētas simbolika, uzzināsiet izstādē Talsu pilsētas galvas.

Vairāk par Talsu pilsētas svētku norisi iespējams uzzināt Talsu Tautas nama mājas lapā http://www.tautasnams.lv/lv/talsu_pilsetas_svetki/