Aktualitātes

Talsu novada muzejs – vasaras darba vieta jauniešiem

Arī šovasar muzejs sadarbībā ar Nodarbinātības Valsts aģentūru piedāvāja jauniešiem vienu no pirmajām darba pieredzēm piedzīvot tieši pie mums. Šogad mūsu kolektīvu vasarā papildināja trīs burvīgas meitenes – Paula, Luīze un Kate Elza.

Vasaras sākumā aicinājām pieteikties jauniešus 15-20 gadu vecumā vasaras darbam klientu apkalpošanas speciālista amatā. Atsaucība bija ļoti liela, un visiem interesentiem nevarējām dot iespēju pavadīt vasaru, strādājot Talsu novada muzejā. Priecājāmies par palīdzīgām darba rokām, tādēļ arī nākamvasar jauniešiem piedāvāsim šādu iespēju.

Ikdiena muzejā nebūt nav garlaicīga vai viendabīga. Darāmie darbi nekad neaptrūkstas. Meitenēm bija iespēja iegūt prasmes strādāt ar kases aparātu, komunicēt ar ārvalstu un vietējiem tūristiem, kā arī piedalīties muzeja rīkotajos pasākumos un izstāžu atklāšanās.

“Esmu pateicīga par iespēju parunāties ar apmeklētājiem, jo sanāca dzirdēt tik daudz interesantu stāstu. Paliks atmiņā siltie atmiņu stāsti no apmeklētājiem, ieejot “Šūpulīšu un šūpuļzirdziņu” izstādē. Tieši šī bija viena no sirsnīgākajām izstādēm, jo katrā apmeklētājā raisīja nostaļģiju un bija iespēja pamodināt savu iekšējo bērnu. Muzejā es iemācījos runāt. Komunikācija ir izaugsmes, pārmaiņu un vērtību atslēga, kuru katram vajadzētu mācīties pielietot ikdienā, “ stāsta Kate Elza Freimane.

Kate kā plusu uzskata iespēju atsvaidzināt valodu zināšanas: “Vienu nedēļas nogali bija daudz ārzemnieku, un man sanāca, ka ar katru tūristu grupiņu bija jākomunicē citā valodā. Tas mani piespieda atsvaidzināt varbūt sen aizmirstās valodu zināšanas, bet tagad jau esmu kārtīgi uztrenējusi savas komunikācijas prasmes.”

Meitenes atzīst, ka ja jaunietim interesē vēsture un interesē senas lietas, tad muzejs ir īstā vieta darbam vasarā. Tā ir iespēja muzeju iepazīt no cita skatu punkta.

Projekta “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” mērķis ir veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

Laura Ratniece, speciāliste darbā ar sabiedrību.