AktualitātesPasākumi

Talsu novada muzeja simtgades nedēļa

Jūlija beigās muzejs svinēs savu simts gadu jubileju. Par godu tam piedāvājam trīs aizraujošus vakarus “Villā Hochheim”. Svētki norisināsies no 25. līdz 27. jūlijam muzeja pagalmā.

Šis ir Talsu novada muzeja simtgades gads. Simts gadu laikā esam piedzīvojuši un pārdzīvojuši ne vienu vien notikumu. Ikkatram, kurš pielicis roku muzeja tapšanā un attīstībā, ir bijis savs redzējums. Cilvēkiem atmiņās muzejs ir palicis ar kaut ko īpašu un neatkārtojamu. Tādēļ vēlamies svinēt svētkus kopā ar pilsētas iedzīvotājiem un visiem, aicinot uz trīs aizraujošiem vakara pasākumiem.

25. jūlijā iesim “Vēsturei pa pēdām”. Interesentiem būs iespēja uzzināt, kā rodas muzeja krājums. Tā būs lieliska iespēja atskatīties uz pagātnes notikumiem, kā arī novērtēt muzeja nozīmi un ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā. Vakaru ar koncertu noslēgs muzikālā apvienība “Tā kā pērn”.

26. jūlijā ieklausīsimies “Muižas stāstos”, ar kuriem dalīsies novadniece Baiba Kalna. Vakara turpinājumā apmeklētājus priecēs mūsu pašu “Melu klubs”. Viesus iekustinās muižas deju kopa “Lūznovys kadriļs”. Visa vakara garumā gan lieli, gan mazi aicināti piedalīties ainavu gleznošanā muzeja parkā.

27. jūlijā izzināsim “Izdzīvošanas ābeci”. Četri aizraujoši stāstnieki iepazīstinās viesus ar Latvijas leģionāru ekipējuma attīstību 2. pasaules kara laikā, medību nozīmi mūsdienās, izdzīvošanas pamatprasmēm mežā, kā arī uzzināsiet, kādas nezāles ir derīgas pārtikā un dziedniecībā. Trešo vakaru svētku nedēļu un noslēgs mūziķi Ieva un Singurs Zariņi, Marija Rezonga un Mikus Krastiņš.

Katru vakaru no plkst. 18.00 līdz 20.00 izjādes ar poniju (bez maksas), orientēšanās parkā un galda spēles.

Ieeja bez maksas. Būsim pateicīgi par jebkura apjoma ziedojumu “Lichtenthal” tāfelklavieru restaurācijai.

Svinēsim svētkus kopā!

 

Piektdien, 28. jūlijā, gaidīsim bijušos Talsu novada muzeja darbiniekus uz oficiālo jubilejas pasākumu!