AktualitātesPasākumi

Talsu novada muzeja simtgades jubilejas nedēļa ir noslēgusies

Piektdien, 28. jūlijā, tikāmies ar kolēģiem no citiem Latvijas muzejiem, bijušajiem darbiniekiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem, lai kopīgi atzīmētu muzeja simtgadi.

Simts? Daudz vai maz? Uz Šekspīrisko būšanas vai nebūšanas jautājumu tika atbildēts jau pirms 100 gadiem, kad Ansis Dreimanis un Tīcs Dzintarkalns nodibināja Talsu Valsts vidusskolas Kultūrvērsturisko muzeju. Un tad paiet tieši simts gadi, un mēs nonākam pie jautājuma – tas ir daudz vai maz? Ja tā paskatās, tad tikai 100 gados viss pa īstam sākas.

Simts gadi – tas ir laiks, kurā muzejs ir uzkrājis un saglabājis bagātības, novada laikmeta liecības. Muzejā glabājas mūsu novada vēsture, no aizvēstures – cauri laikiem un paaudzēm. Šeit mēs varam iegrimt seno laiku stāstos, atklāt brīnišķīgus mākslas darbus un izzināt saiti ar mūsu dabu.

“Muzejs nav tikai ēka, kas savieno pagātni ar tagadni, bet tas ir dzīvs un pulsējošs organisms, kas piepildīts ar stāstiem un vērtībām. Tas ir kā daudzveidīga kultūras ainava, kas uzrunā visus – gan vietējos iedzīvotājus, gan arī tālākos viesus. Šodien mums ir godīga iespēja novērtēt muzeja nozīmīgumu ne tikai atskatoties pagātnē, bet arī šodienas sabiedrībā ,“stāsta Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems Pētersons”

Sakām lielu paldies muzeja atbalstītājiem, esošajiem un bijušajiem darbiniekiem, Talsu novada pašvaldībai, sadarbības partneriem. Bez jums nebūtu Talsu novada muzejs!

Par nākamajiem simts gadiem!