Talsu novada lietišķās mākslas izstāde
Novada lietišķās mākslas meistaru darbu izstādes Talsu novada muzejs rīko ik pa 3 gadiem, apzinot un aicinot tajā piedalīties gan lietišķās mākslas kolektīvus, gan individuāli strādājošus autorus.
Kā ikreiz, arī šoreiz skaitliski vislielākā ir izstādes tekstiliju daļa: austas segas, pledi un pārklāji, galdsegas, dvieļi, villaines, adījumi, tamborējumi, izšuvumi, lupatu grīdsegas utt. Pinumus pin tikai viena autore ( Astrīda Smilktena ), izstādīti arī pašlaik pulciņos tik iecienītajā nodarbē radīti pērļojumi (mauči, rotas lietas, sedziņas, suvenīri, pastkartes). Rosīgais Spāres tautas nama pulciņš „Nāmetiņš” pa visiem kopā izgatavojis pilnīgu Alsungas novada tautas tērpu.
Priekšgalā ar savu darbu – adītu dūraiņu, pirkstaiņu un zeķu – izcilo smalkumu, kā vienmēr, ir tautas lietišķās mākslas studija „Dzīpars”. Segu šoreiz nav daudz, bet visas ir ļoti labas – gan „Talses” gados jaunāko audēju darinājums, gan pieredzējušo Stendes un Strazdes pulciņu dalībnieču austās segas pavasarīgi brūnās toņkārtās. Ļoti veiksmīgs šoreiz ir Pastendes kultūras nama kolektīva „Kurši” piedāvājums modernu tērpu radīšanā, izmantojot filcējumu, izšuvumus, stilīgus tamborējumus.
Arī šī gada izstāde iepriecina ar to, ka kolektīvos ienāk gados jaunas sievietes, kuras vēlas nopietni strādāt un audzināt savu meistarību, neļaujot mūsu novada un valsts amatniecībai izzust. Līdzās „Dzīparam”, „Talsei”, Stendes audēju pulciņam, „Kuršiem”, „Nāmetiņam”, Strazdes Brīvā laika pavadīšanas centra, Stendes tautas nama, Sabiles kultūras nama rokdarbnieču kolektīviem ir izveidojies jauns pulciņš – Tiņģeres lietišķās mākslas kolektīvs „Tinga”.
Izstāde apskatāma līdz 12. aprīlim.
Guna Millersone, izstādes iekārtotāja