Aktualitātes

Talsu novada dievnamu apsekošana turpinās

2. augustā muzeja speciālisti aizvadīja jau trešo Talsu novada dievnamu apsekošanas braucienu. Šajā reizē speciālisti viesojās Rojas, Kaltenes, Mērsraga un Talsu dievnamos.

Muzeja speciālisti paviesojās Mērsraga baptistu baznīcā, Mērsraga Evanģēliski luteriskajā baznīcā, Valdemārpils Evanģēliski luteriskajā baznīcā, Valdemārpils pareizticīgo baznīcā, Valdemārpils sinagogā, Ārlavas Evanģēliski luteriskajā baznīcā, Rojas Svētā apustuļa Andreja Romas katoļu baznīca, Rojas Evaņģēliski luteriskā baznīca, Kaltenes Svētās Katrīnas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

Viens no uzdevumiem ir novērtēt un fiksēt baznīcu patreizējo stāvokli, pievienojot aktuālo fotofiksāciju jau esošajiem materiāliem. Tie tiek apkopoti topošajam kultūrvēsturiskā mantojuma informācijas centram, pie kura izveides strādā muzejs.

Bez fiksācijas un izvērtējuma muzeja darbiniekiem ne mazāk svarīgi ir zināt par kultūrvēsturisko vērtību esību, izzināt novada kultūrvēsturisko mantojumu ne tikai materiāli fiziskā nozīmē, bet arī lūkoties uz vēsturisko kontekstu un apstākļiem, kas ir noteikuši, kāpēc viens vai otrs dievnams ir radies konkrētajā vietā, un kāda ir bijusi tā tālāka attīstība.

Trešajā dievnamu apsekošanas reizē piedalījās muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons, Pētniecības nodaļas speciālisti Annija Krovalka un Inga Pētersone, noformēšanas māksliniece Ilze Makstniece, kā arī izstāžu un ekspozīciju kuratore Ziedīte Začeste.

Paredzēti vēl divi braucieni, kuros tiks apsekoti Talsu un Talsu novada rietumu daļas dievnami.