Izstādes ārpus muzeja

Talsu mākslinieku – jubilāru izstādes pilsētas svētkos

Arnis IITalsu pilsētas svētku laika programmā 2. jūlijā plkst. 10:00 iekļautas divu izstāžu atklāšanas Talsu tautas namā un Radošajā sētā, jo šajā gadā savas apaļās jubilejas svinētu ļoti cienīti un mīlēti Talsu mākslinieki: karikatūrists un gleznotājs Fricis Makstnieks (1936 – 1994) 80. dzimšanas dienu atzīmētu 3. jūlijā, bet scenogrāfs un gleznotājs Arnis Zupiņš (1926-2002) savu 90. dzimšanas dienu svinētu 23. decembrī.

Talsu muzeja iekārtotās abu laika biedru izstādes stāstīs un atgādinās par aizgājušo laiku, viņi bija asprātīgas un neordināras personas Talsu sabiedriskajā dzīvē: sākot jau ar aizgājušā gadsimta 50. gadiem, kad Talsos uz dzīvi atgriezās Arnis Zupiņš, kļūdams par Talsu tautas teātra izrāžu scenogrāfu, bohēmiķi, makšķernieku un ļoti pieprasītu gleznu radītāju priekš talsinieku mājām un dzīvokļiem. Fricis Makstnieks tad jau arī bija iemēģinājis roku satīrisku sienas avīžu izrotāšanā ar karikatūrām, un tās tad sāka publicēt vietējās avīzes.

Izstādē būs apskatāmi abu mākslinieku gan Talsu muzeja krājumā esošie darbi, gan privātpersonu deponējumi, rādot viņu mākslas žanrisko daudzveidību un iecienītākās tēmas.

Friča Makstnieka piemiņas izstāde Radošajā sētā būs apskatāma līdz 10. jūlijam, pēc tam – Pastendes kultūras namā, Arņa Zupiņa gleznas Talsu tautas nama foajē būs visu jūlija mēnesi.

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos