Taizemes budistu mūks 27.novembrī aicina uz meditācijas sesiju muzejā

No 22. novembra līdz 5. decembrim Latvijā jau trešo gadu viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai piedāvātu meditācijas un apzinātības prakses sesijas visā Latvijā, tostarp 27. novembrī plkst. 18:00 vadītu lekciju un meditācijas sesiju “Meditācija miera atrašanai sevī” Talsu novada muzejā. Dalība sesijā ir bezmaksas (būs iespēja ziedot mūka vizītes izmaksu nosegšanai), nav nepieciešama iepriekšēja pieredze meditācijā.

Vēlams pieteikt dalību, aizpildot anketu https://ej.uz/meditacijaTalsos vai zvanot pa tālruni 26111319.

Godājamais John Paramai Dhanissaro ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs. Mūks ir arī viens no skolojošajiem mūkiem Facebook grupā Mind Stories.

Mūka vizītes laikā Latvijā plānotas meditācijas sesijas un lekcijas, kas notiks dažādās vietās Rīgā, Dobelē, Salā, Jēkabpilī, Matīšos, Lādezerā, Tukumā, Talsos, Liepājā un Kuldīgā, kā arī mūks mācīs meditāciju retrītā atpūtas kompleksā Niedras un piedalīsies Digital Freedom Festivālā Rīgā.

Mūks Džons par šī gada meditācijas tūri: “Katrā sesijā cilvēkiem būs iespēja pieredzēt 4 lietas: pirmkārt, tā ir iespēja satikt mūku un uzdot mūkam jautājumus par mūka dzīvi. Otrkārt, tā ir iespēja iemācīties, kā meditēt ar tradicionālu un orģinālu meditācijas metodi. Pat ja, kāds jau meditē, šī ir iespēja izmēģināt ko jaunu. Treškārt, šī ir iespēja uzdot jautājumus mūkam par meditācijas pieredzi, piemēram, par šķēršļiem, kas rodas meditējot. Ceturtkārt, tā ir iespēja iemācīties ko jaunu no gudrības, kurā es dalīšos un kas var palīdzēt ieraudzīt pasauli citādāk. Šī filozofija ir ļoti vienkārša un ļaus attīrīt prātu no nevajadzīgajām lietām un dzīvot laimīgāku dzīvi. Katrā sesijā būs cita tēma, tā nebūs vienmēr viena un tā pati pieredze.”

Ik reizi mūka vizītes Latvijā ir augsti novērtētas no sabiedrības puses, valsts iestādēm un privātā sektora. Līdz šim mūka Džona sesijas kopā pulcējušas 1400 cilvēku divu iepriekšējo gadu laikā. Mūks ir viesojies Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Liepupē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās un vadījis meditācijas sesijas Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, Gētes Institūtā, Draugiem Group, BITE, Laimas šokolādes muzejā, kā arī bijis vizītēs Latvijas Republikas Saeimā, televīzijā Rīga TV24 un citviet. 2017. gadā meditācijas skolotājs Džons tika ielūgts uzstāties Digital Freedom Festivālā Rīgā, kā arī sniedza komentāru paneļdiskusijā Yoga, Language, Consciousness Latvijas Universitātē.

Mūka vizīti Latvijā organizē Peace Revolution Latvia. Peace Revolution ir zināmākais organizācijas World Peace Initiative Foundation projekts. Lai arī projekts radies Taizemē, pateicoties aktīviem miera aģentiem, tas izplatījies pa visu pasauli. Projekta mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības praksi, ticot, ka mieram vispirms jāsākas sevī, tikai tad tajā var dalīties ar citiem. Lai to darītu, visur pasaulē tiek rīkotas dažādas aktivitātes, piemēram, retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi, kur projekta skolotāji Teravādas budistu mūki, kā arī sertificēti meditācijas treneri ļauj apgūt meditāciju un apzinātības praksi un dalās savā dzīves pieredzē.

Papildus informācija:
Meditācijas tūres koordinatore Agnija Kazuša

E-pasts: agnija@wpifoundation.org

Mob. tālrunis: 26111319