AktualitātesMuzejs no iekšpuses

Tāfelklavieru restaurācija ir sākusies

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda Kurzemes reģiona projektu konkursā iegūtajam 3000,00 EUR finansējumam, kā arī Talsu novada muzeja apmeklētāju ziedojumiem 745.40 EUR apmērā, tiek uzsākts „Lichtenthal” tāfelklavieru restaurācijas pirmais posms. 2022. gada jūnijā tāfelklavieres tiks nodotas restauratora Jāņa Kalniņa gādīgajās rokās.

Pirms neilga laika stāstījām par Talsu novada muzejā esošajām tāfelklavierēm, kas gaida savu otro dzimšanas dienu. Ir pienācis brīdis uzsākt restaurācijas procesa pirmo posmu, jo ir saņemts finansējums, lai to varētu nodrošināt.

Lai sagatavotu tāfelklavieres restaurācijas pirmajam posmam, jau ir uzsākts to žāvēšanas process. Jūnija mēnesī tāfelklavieres tiks nogādātas restauratoram Jānim Kalniņam bojātā finierējuma noņemšanai, virbuļsola remonta sagatavošanai, stīgu, rāmja un rezonatora demontāžai.  Laikietilpīgākais un dārgākais pirmā posma restaurācijas process saistīts ar saglabājamā finierējuma nostiprināšanu un tīrīšanu.

Paralēli restaurācijas procesam, muzeja darbinieki ir sākuši darbu pie tāfelklavieru atklāšanas koncerta un regulāro koncertu koncepciju izstrādes, kā arī potenciālo pianistu piesaistes.

Kopā ar Talsu novada fondu tiek atkārtoti atvērts ziedojumu konts tāfelklavieru restaurācijai, lai muzeja darbinieku izlolotais sapnis par „Lichtental” tāfelklavieru skanējumu muzeja muižas zālē pēc iespējas ātrāk nonāktu pie muzeja apmeklētājiem un 19.gs. mūzikas cienītājiem.

Ziedot tāfelklavieru restaurācijai iespējams:

Talsu novada muzejā ziedojumu kastē;

Talsu novada fonda bankas kontā:

Nodibinājums “Talsu novada fonds”

Reģ.nr. 50008073841

AS SEB banka

Bankas konts LV87UNLA0050017096893

Maksājuma mērķis: “Ziedojums Talsu novada muzeja tāfelklavieru restaurācijai”.

Vairāk par retajām tāfelklavierēm Talsu novada muzejā iespējams lasīt šeit: https://www.talsumuzejs.lv/talsu-novada-muzeja-loti-retas-tafelklavieres/