Aktualitātes

Sveicam Zinību dienā!

Tagadējā Talsu novada muzeja ēkā no 1923. gada atradās Talsu Valsts vidusskola (no 1929. gada Talsu ģimnāzija). Skolā jau no 1923. gada pastāvēja skola muzejs, kuras iniciators bija skolotājs Tīcs Dzintarkalns (Teodors Zaudmanis, 1874-1937).

Pēc muzeja piecu gadu pastāvēšanas, 1928. gadā uz Talsiem un Talsu Valsts vidusskolas muzeju ekskursijā devās Stendes pamatskolas III un IV klases skolēni. Bērniem pēc ekskursijas bija uzdevums dalīties iespaidos par redzēto un atspoguļot to burtnīcā. Talsu novada muzejs piedāvā iespēju ielūkoties skolēnu rakstītajā, kur dažos ierakstos ir minēti muzeja priekšmeti. Diemžēl no aprakstos minētajiem eksponātiem līdz mūsdienām saglabājušies nedaudzi, jo varas maiņu rezultātā dažādu apsvērumu dēļ tie zuduši.

Burtnīcu 2020. gadā Talsu novada muzejam dāvināja Vilhelmīnes Adamovičas (prec. Ozoliņa, 1897-1979) – Stendes pamatskolas skolotājas, mazmeita Inga Ozoliņa.

Katram no mums 1. septembris ir īpaša diena – kāds ir pirmklasnieks, kāds tuvojas skolas beigu posmam. Un kādam skolas durvis vērsies jau citā statusā – kā jauno skolēnu vecākiem vai kā jauniem skolotājiem. Sveicam visus Zinību dienā, vēlam būt zinātkāriem un gūt jaunas zināšanas un pieredzi!

Ona Kaudze Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja – krājuma nodaļas vadītāja.