AktualitātesMākslas jaunumi

Sveicam Gunu Millersoni!

Šodien, 22. februārī, dzimšanas dienu svin  Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos –  Guna Millersone.

Dzimšanas diena ir svētki, kuros mēs jubilāram sakām paldies par viņa esamību šajā pasaulē un iespēju viņu pazīt.

Savā pilsētā, Talsu novadā, citur  Latvijā un ārzemēs Guna zināma kā gleznotāja un mākslas projektu vadītāja.  No 1983. gada daudzveidīgu mākslas izstāžu organizēšana, katalogu sastādīšana, preses relīžu rakstīšana un neskaitāmu ar mākslas jomu saistītu darbu veikšana veido viņas ikdienu muzejā.  Prasmīgi rakstot projektus finanšu piesaistei, Guna sniegusi iespēju arī citiem mākslas un žurnālistikas nozarē darbojošamies līdzgaitniekiem iespēju doties  radošās ekspedīcijās pa sava novadnieka, par kluso ģēniju dēvētā Frederika Fībiga pēdām Eiropā.

Māksliniece  ir iniciatore un vadītāja 1985. gadā dibinātajai Talsu mākslinieku domubiedru grupai, kas 1994.gadā sevi nodēvējusi par „Talsu Krūmu mākslas grupu”.

Pateicoties Gunas radošumam, Talsi kļuvuši krāšņāki ar  vairākiem gleznu maršrutiem.

Saraksts ar kolēģes darbiem un nopelniem iznāktu ļoti garš, tāpēc noslēgumā atgādinām, ka pērnā gada rudenī Latvijas Republikas valdība novērtējusi Gunas Millersones ieguldījumu, piešķirot viņai augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Talsu novada muzeja kolēģi vēl Gunai labu  veselību, prieku un radošu garu!

Attēls: Guna Millersone “Studio”. 2017, audekls/eļļa, 75×120