Aktualitātes

Sveicam Daini Kārkluvalku 65 gadu jubilejā!

21. janvāris ir dzimšanas diena fotogrāfam Dainim Kārkluvalkam (1957) – ilggadējam Talsu laikrakstu, Padomju Karogs, Talsu Vēstis, fotoreportierim.
Dainis pratis dinamisko fotoreportiera darbu savienot arī ar savu autorfotogrāfiju radīšanu daudzām izstādēm un projektiem, sākot jau ar pirmo lielāko personālizstādi “Talsi noskaņās” Talsu novada muzejā(1996). Dainis ir Latvijas Profesionālo fotogrāfu apvienības biedrs, Talsu Krūmu mākslas grupas un Talsu foto kluba biedrs.

Ir piedalījies neskaitāmās grupu izstādēs un pārstāvējis Latvijas fotomākslu un Talsu mākslinieku grupu ārzemēs (Igaunija, Somija, Austrija, Francija, Krievija, Dānija, Zviedrija, Čehija, Beļģija, Baltkrievija, Lietuva, Turcija ). Viņš ir ļoti daudzpusīgs foto mākslinieks: strādā subjektīvā dokumentālisma laukā, portreta un ainavas žanros, izkopis savu īpašu autortehniku, kurā savienojusies analogā melnbaltā fotogrāfija ar foto papīra burzījumiem un tonējumu. Viņa 65 gadu jubilejas izstāde “Ārzemēs” būs skatāma Talsu novada muzejā šī gada aprīlī – maijā.

Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Foto: “Parīzes metro”. 2010