AktualitātesMuzejs no iekšpuses

Sveicam 40 gadu darba jubilejā

Sirsnīgi sveicieni 40 gadu darba jubilejā mūsu galvenajai speciālistei vēstures jautājumos Inesei Vemperei. Paldies par ieguldījumu Talsu novada muzeja attīstībā un darbības nodrošināšanā.

Inese ir galvenā speciāliste vēstures jautājumos. Pirms ekspozīcijas, izstādes un publikācijas par novada vēsturi kļūst pieejamas sabiedrībai, darbojas muzeja speciālisti vēstures jautājumos – vāc laikmetu liecības, pieraksta to stāstus, pētī arhīvu materiālus un daudzveidīgi atspoguļo visu iepriekš minēto. Jāsastāda darba plāni tuvākam un tālākam laikam un atskaites par padarīto. Pienākumos ietilpst izstāžu un ekspozīciju, lekciju un pasākumu plānošana, konsultācijas vēstures interesentiem par notikumiem, faktiem un cilvēkiem.

Prieks, ja izdodas savākt senas, cauri laikiem saglabātas lietas un atmiņu stāstus, kas otru dzīvi iegūst izstādēs un ekspozīcijās. Pašai gandarījumu sagādā radošais un bezgala interesantais gida darbs. Atziņa – muzejs ir dzīvs mūžīgā mainībā, to veido cilvēki, notikumi un fakti.

Inese saņēma arī  pateicības rakstu par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Talsu novada muzejā, kā arī nozīmīgu ieguldījumu iestādes darbības nodrošināšanā no Talsu novada pašvaldības.

Inese pati atzīst, ka šo 40 gadu laikā vislielāko prieku ir sagādājušas ekspedīcijas un ekskursiju vadīšana dažādām vecuma grupām.