Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Starptautiska šķiedras un tekstilmākslas izstāde “Daudzveidība vienotībā”

Aina Muze ( Latvija ) “Apburtā princese”. Vilna, kokvilna, zīda un kokvilnas diegi, jaukta tehnika, rokas un mašīnas izšuvums, apgleznojums

Šī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja sagatavotā izstāde ir piedāvājums reģionālajiem Latvijas muzejiem iepazīties ar daļu no 2015. gadā sarīkotās 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles „Tradicionālais un laikmetīgais” darbiem. Šīs triennāles kā viens no Eiropas aktuāliem nozares pasākumiem tiek rīkotas Izstāžu zālē „Arsenāls” kopš 2001. gada.

Triennāļu organizatoru iecere ir veidot augstvērtīgu izstādi, kas parādītu aktuālāko un inovatīvāko, kas šobrīd redzams tekstilmākslas nozarē Eiropā un visā pasaulē.

2015. gada triennāles devīze bija „Daudzveidība vienotībā”. Tēmas izvēli toreiz noteica tas, ka Latvija 2015. gadā kļuva par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē, tāpēc tās uzsvars tika likts uz nacionālo identitāti Eiropas un pasaules kontekstā.

Triennālē pavisam piedalījās 85 mākslinieki no 29 valstīm. Pēc tās 13 mākslinieki Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumam uzdāvināja savus darbus. Tagad tie ir apskatāmi Talsu novada muzeja zālēs. Izstādes mākslinieki ir no Latvijas, Šveices, Polijas, Nikaragvas, Kostarikas, Zviedrijas, ASV, Turcijas, Vācijas un Nīderlandes. Pārstāvēta gan tradicionālā gobelēna tehnika un citi austi audumi, ir krāšņi tekstilmozaīkas darbi. Mākslinieki pielietojuši dažādas autortehnikas, kuras pētot, izstādes skatītājam vajadzēs mēģināt uzminēt, no kā tad tas viss ir tapis. Interesanti ir vairākdimensionālie objekti, arī no ready made gatavoti radošie darbi.

Izstāde būs apskatāma līdz 11. novembrim. 27. oktobrī plkst. 14:00 ir paredzēta tikšanās ar izstādes Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kuratori Veltu Raudzepu, tad notiks arī kopīgs darbs tekstilmozaīkas tehnikā tiem, kuri to vēlēsies: radīsies stilīgs Talsu pilsētas plāns. Aicināti ir visi interesenti,  līdz jāņem šķēres, diegi, adatas un dažādas krāsas un faktūras lupatiņas.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos