Aktualitātes

Šogad būtu apritējuši apaļie 50

Šogad, 5. februārī,  savu 50 dzimšanas dienu svinētu tautu deju dejotāja, deju kolektīvu vadītāja Lita Freimane.

Lita Freimane dzimusi 1972.gadā, laikā no 1979. gadam līdz 1990. gadam mācījusies Talsu 1. vidusskolā, vēlāk Latvijas Kultūras skolā (1990 – 1993). Mācības turpinājusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā Vakara un neklātienes studiju daļas “Ritmikas un deju skolotājs” profesionālo studiju programmā.

Mammas mudināta, jau sešu gadu vecumā Lita sākusi dejot tautu deju kolektīvā. Kā skatītāja viņa bijusi līdzi mammas deju kolektīvam Rīgā 1980. gada Dziesmu un deju svētkos, taču kā dalībniece pirmo reizi piedalījusies 1990. gada svētkos. Dejojusi kolektīva “Virbi” sastāvā.

1993.gadā Lita Freimane sākusi strādāt Talsu ģimnāzijā par deju skolotāju. Viņa iestudējusi gan bērnu, gan pieaugušo kolektīviem domātas dejas.1993. un 1995. gadā  piedalījusies Rīgas svētkos ar diviem deju kolektīviem – “Delveri” un “Virbi”, bet 1998. gadā – ar kolektīvu “Talsu kurši”.

„Talsu kurši” ir kolektīvs, kas Litas mammas vadībā, dibināts 1980. gadā. Kopš 2006. gada to vadīja Lita Freimane un būdama arī horeogrāfe, dejas veidoja tieši savam kolektīvam. Gadu gaitā tapušas jaukas dejas un koncertprogrammas. „Talsu kurši” piedalījušies Dziesmu un deju svētkos, kā arī koncertējuši Bulgārijā, Zviedrijā, Turcijā, Dānijā.

Lita Freimane veikusi arī Talsu novada kultūras nodaļas vadītājas darba pienākumus. 2018. gada 18. novembrī Litai Freimanei tika pasniegts Talsu novada pašvaldības apbalvojums “Talsu novada Atzinības balva”.

Litas sirdī vienmēr ir bijusi deja, kas pavadīja viņu visās dzīves gaitās.