AktualitātesMuzejs no iekšpuses

Skolēni var iegūt darba pieredzi Talsu novada muzejā

Skolēnu vasaras brīvlaikā Talsu novada pašvaldība piedāvā iespēju jauniešiem no 15 līdz 20 gadiem pieteikties darbā kādā no pašvaldības iestādēm. Arī Talsu novada muzeja kolektīvu vasaras sezonā ir papildinājušas trīs darbinieces.

Vasarā, kad Talsu novada muzejā ir darbinieku atvaļinājumu laiks, palīdzīgas rokas ir ļoti vajadzīgas, tādēļ priecājamies, ka varam dot iespēju jauniešiem iegūt darba pieredzi muzejā, kas, iespējams, veicina karjeras izvēli nākotnē.

Jaunietes tiek iesaistītas dažādos darbos, kas ikdienā katrā nodaļā tiek atlikti laika trūkuma dēļ. Meitenes nav piesaistītas vienai nodaļai, tādēļ tas ļauj viņām iepazīt muzeja darba specifiku no dažādiem skata punktiem – Krājuma nodaļas, Klientu apkalpošanas nodaļas, Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas, Komunikācijas un izglītības nodaļas. Esam priecīgi, ka varam dot pirmo darba pieredzi jauniešiem.

Jūlijā mūsu kolektīvu papildinājusi Kate.

“Mācos Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālajā nodaļā, kur šogad pabeidzu 2.kursu. Jau iepriekš zināju, ka vasarā vēlēšos kur strādāt, un gribēju atrast darbiņu kādā interesantā vietā tepat Talsos. Pēc vecāku ieteikuma es izdomāju pazvanīt uz Talsu muzeju, kurā bija brīvas vakances. Jau kopš mazotnes man ļoti patika apmeklēt muzeju,  un arī patīk vēstures izzināšana. Tika norunātas pārrunas, pēc kurām mani apstiprināja vasaras darbam muzejā.

Lai gan muzejā esmu neilgi, esmu paspējusi izdarīt dažāda veida darbus. Sākot ar saimnieciskiem darbiem – zāles pļaušanu, izstāžu zāles pēc remonta sakopšanu, un arī darbiņiem krājuma un komunikācijas un izglītības nodaļās, kur pārrakstīju krājuma inventāra grāmatu un plānoju aktivitātes  1.septembra pasākumam Talsu muzejā.

Nākotnē, pēc vidusskolas absolvēšanas, es plānoju stāties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, vai arī turpināt mācības ārzemēs, ” stāsta Kate.

 

Laura Ratniece, galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību.