AktualitātesPasākumi

Sinfonietta Rīga String Quartet koncerts

Par godu Kārļa Ferdinanda Amendas 250 gadu jubilejas gadam 3. jūlijā plkst. 14:00 Talsu novada muzeja pagalmā norisināsies Sinfonietta Rīga String Quartet koncerts divās daļās.

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets – drosmīgākais stīgu kvartets Latvijā, kas nebaidās no visa jaunā un ir gatavs eksperimentēt, ieklausīties un atklāt to sev un saviem klausītājiem. Kvartets ir Latvijā vispieredzējušākā šāda veida muzikālā vienība tieši modernās mūzikas atskaņošanā, spoži sevi parādījis daudzās koncertprogrammās no mūžam dzīvas klasikas līdz svaigiem jauno meistaru darbiem un pavisam neakadēmiskam repertuāram, no islandiešu rūnu tekstu ieskandināšanas līdz elektrisko insektu spietam Vjetnamas naktī. Tikuši nominēti Lielajai Mūzikas balvai. Kvartetam raksturīga augsta atskaņojuma kvalitāte, izsmalcināts, niansēts skanējums un pārdomātas koncertprogrammas.

Kārlis Frīdrihs Amenda dzimis 1771. gada 4. oktobrī, miris 1836. gada 8. martā. Bija Turlavā dzimis Talsu mācītājs un vijolnieks, tuvs Bēthovena draugs.

Koncerts divas daļās veidos savdabīgu tiltu, savienojot dažādus laikmetus. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no laikmeta, kurā dzīvoja un strādāja Amenda, kā arī mūsu laika komponistu sacerējumi. Tādējādi skaidri parādot, cik mūzika ir universāla valoda, kas spēj vienot ne tikai dažādas kultūras, paaudzes, bet arī vēsturiskus laikmetus.

Orests Silabriedis,

Latvijas Radio “Klasika” programmu vadītājs

Ieeja koncertā bezmaksas.

Noteikts daļēji drošais līmenis. Ieeja ar sertifikātu: vakcinētajiem; pārslimojušiem; ar negatīvu testu. Bez sertifikāta: bērniem līdz 12 gadu vecumam. Jāuzrāda personu apliecinošs dokuments: pase vai personas apliecība. Jāievēro 2 metru distance starp apmeklētājiem/mājsaimniecībām.

Titulattēls: publicitātes foto