AktualitātesIzstādes muzejā

Izstāde SIMTS apskatāma līdz 18.02.

Talsu novada muzejs šogad svin 100 gadu jubileju. Svētku gadā paredzēti daudzveidīgi notikumi, kurus vienos izstāde “SIMTS”.

1923. gadā, atsaucoties uz  aicinājumu – dibināt novados muzejus un vākt materiālus – Talsu Valsts vidusskolas telpās tiek dibināts muzejs. Talsu novada muzejs savos simts gados nosaukumu mainījis vairākkārt. Tas nekādi nemaina paša muzeja būtību – apzināt, pētīt un popularizēt novada vēsturi, kultūru, mākslu un dabu no aizsākuma līdz mūsu dienām, saglabāt novadam raksturīgo dabas un kultūras mantojumu.

Viens gadsimts ir relatīvs lielums, viss atkarīgs no tā, kam to pretstatām. Vai ir iespējams koncentrēti un patiesi atrādīt 100 gados notikušo, piedzīvoto un radīto?  Noteikti nē!

Ikkatram, kurš pielicis roku muzeja tapšanā un attīstībā, ir bijis savs redzējums. Cilvēkiem atmiņās muzejs ir palicis ar kaut ko īpašu un neatkārtojamu.

Izstādes mērķis nav restaurēt kādu konkrētu laiku vai parādību. Te ir vien daži būtiskākie pieturas punkti, kurus savienojot, apmeklētājs pats veidos savu sajūtu stāstu par muzeja pirmajiem simts gadiem.

Atklāšana notika 2023. gada 21. aprīlī plkst. 15.00 muzeja Lielajā zālē. Izstāde būs  apskatāma līdz 2024. gada 18.februārim.

Ieskats 2023.gada 28.jūlija pasākumā: https://www.talsumuzejs.lv/talsu-novada-muzeja-simtgades-jubilejas-nedela-ir-noslegusies/