Aktualitātes

Seminārs „Lībiskā un kursiskā simbioze Ziemeļkurzemē” jau šonedēļ

Lai popularizētu Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Latvijas kultūrtelpā un ainavā, Talsu novada pašvaldība aicina interesentus 22. un 23. septembrī uz semināru „Lībiskā un kursiskā simbioze Ziemeļkurzemē” Talsu novada muzejā, kurā vairākas lekcijās iepazīstinās ar lībiešu arheoloģisko vēsturi, lībiskā mantojuma saglabāšanu, lībiešu ēdienkarti, vietām un personvārdiem, kā arī lībiešu un kuršu folkloru, mitoloģiju un novadpētniecību.
Seminārs tiek organizēts lībiešu mantojuma gada ietvaros, kas sasaucas ar lībiešu zaļi balti zilā karoga simtgadi, kas kā viens no lībiešu simboliem iesvētīts Mazirbē 1923. gada 18. novembrī, UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu 20. gadadienu un Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna pieņemšanu, kas iezīmē Latviešu vēsturisko zemju likuma īstenošanas sākumu un jaunu posmu Latvijas lībisko sakņu apzināšanā.
Pasākums notiek Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursa „Kurzemes kultūras programma 2023” ietvaros.
Dalība seminārā bez maksas, informācija par ēdināšanas maksu tiks precizēta. Piesakies semināram zvanot +37125689921 vai rakstot inese.roze@talsi.lv
Vairāk par semināru uzzini šeit
Inese Roze, Kultūras un sporta attīstības nodaļas speciāliste kultūras jomā