AktualitātesIzstādes muzejā

Revolucionārais gars Talsos joprojām dzīvs

No 3. uz 4. septembri pilsētā parādījušies nezināmas izcelsmes plakāti ar musinošu uzrakstu un zīmējumu. Īpaši apskādēta muzeja ēka.

Ar šo akciju tika ievadīta reklāmas kampaņa izstādei “NENOTVERAMAIS”, kas veltīta Talsos savas revolucionāra gaitas uzsākušajam anarhistam Jānim Žāklim (a.k.a. Peter The Painter).

Izmantojot partizānu mārketinga metodes, mēs vēlējāmies pievērst sabiedrības uzmanību veidam, kā var tikt uztverta pēkšņa, neviennozīmīgas informācijas parādīšanās mazpilsētas miermīlīgajā teksta telpā.

Jau 4. septembra rītā secinājām, ka akcijas mērķi ir sasniegti ar iepriekš neparedzētu jaudu. Tika saņemtas sūdzības par “pretvalstisku elementu uzdarbošanos nakts aizsegā”, “aicinājumu uz huligāniskām rīcībām” un “mēģinājumu izjaukt Talsu pilsētas svētku norisi”.

Ar šo paziņojumu vēlamies paust savu pateicību Talsu pilsētas iedzīvotājiem, kuri ļoti savlaicīgi reaģējuši uz izplatīto viltus informāciju, apliecinot, ka mūsdienu sabiedrība, neskatoties uz nogurdinošajiem pandēmijas apstākļiem, joprojām spēj būt modri un vienoti.

Tajā pašā laikā atvainojamies, ja kāds no Talsu radošās inteliģences brīvprātīgajiem “revolucionāriem” nakts aizsegā nav spējis atšķirt privātīpašumu no afišu staba. Ja pirms mazliet vairāk kā 100 gadiem par šādu rīcību varēja draudēt nāvessods, tad tagad “karstgalvji” tikuši cauri ar solījumu novērst savas rīcības sekas un izpirkt “vainu” izstādes “NENOTVERAMAIS” atklāšanā 2021. gada 16. oktobrī Talsu Novada muzejā.

Lūdzam sekot līdzi informācijai par gaidāmo izstādi Talsu novada muzeja mājas lapā un sociālajos tīklos.

Foto: Dace Narubina