AktualitātesPasākumi

Piemiņas pasākums pie Pētera Čevera nacionālo partizānu bunkura

Ceturtdien, 3. februārī, par godu kapteiņa Pētera Čevera vadītās nacionālo partizānu grupas kaujai, kas norisinājās 1950. gada 3. februārī, tika aizvadīts piemiņas pasākums. Piemiņas pasākums norisinājās pie Pētera Čevera nacionālo partizānu bunkura Laucienes – Vandzenes meža masīvā.

Līdzās Pētera Čevera grupas cīnītāju radiniekiem, zemessargiem, bunkura atjaunošanas iniciatoriem un citiem pasākuma dalībniekiem bija ieradušies arī Talsu novada muzeja speciālisti vēstures jautājumos un Talsu novada muzeja direktors. Novadpētnieks un pasākuma organizators Jānis Vasiļevskis un Pētera Čevera nacionālo partizānu grupas cīnītāju radinieki sniedza ieskatu par minēto kauju, kas 1950. gadā sākās pie šī bunkura. Pēc sniegtā ieskata, pasākuma vadītājs Jānis Vasiļevskis izteica vēlmi, lai tas turpmāk kļūtu par tradīciju – katru gadu 3. februārī tikties pie bunkura uz atceres pasākumu. Jāmin, ka pasākuma laikā Zemessardzes rindās iestājās četri jaunie Zemessardzes 46. kājnieku bataljona kandidāti, kuri sniedza savu svinīgo zvērestu.

Dāvis Derķevics, Talsu novada muzeja speciālists vēstures jautājumos

Foto: Ilmārs Deksnis, Anna Groma

​Foto no kriesās: speciālists vēstures jautājumos Dāvis Derķevics, galvenā speciāliste vēstures jautājumos Inese Vempere, ģenerālleitnants Raimonds Graube, vecākais zemessargs Ilmārs Deksnis, speciāliste vēstures jautājumos Kristiānā Skromule.