Pasākumi

Pie mums viesojās vēstures zinātņu doktors Harijs Tumans

Vakar, 7.aprīlī, Talsu novada muzejā norisinājās šīs sezonas trešais kultūrizlgītojošo programmu cikls vakari “Villā Hochheim”. Mājīgā atmosfērā sarunājāmies Latvijas Universitātes profesoru, vēstures zinātņu doktoru, grāmatas „Antīkie tēli Rīgas ielās”, kā arī vairāku citu pētījumu autoru Hariju Tumanu.

Apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par “Antīkās pasaules politisko mantojumu”. Lekcijas laikā klātesošajiem tika izklāstīta politisko modeļu un valsts pārvaldes formu attīstība, sākot ar seno Grieķiju, turpinot ar Romas impēriju un beidzot ar mūsdienām.

Klausītājiem tika skaidrots, kas nodrošināja valdniekam vai arī pie varas esošajai elitei tās īpašo statusu, kā arī tika sniegts salīdzinājums, kā šīs politiskās tradīcijas ir manāmas mūsdienās.

Nākamais vakars “Villā Hochheim” paredzēts 21. aprīlī, kad pie mums viesosies Latvijas radio 3 programmas “Klasika” vadītājs, radio personība, muzikologs, žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais redaktors Orests Silabriedis.

Uz tikšanos 21.aprīlī Talsu novada muzejā!