Pasākumā “Vakari “Villā Hochheim”” viesojās Orests Silabriedis

Talsu novada muzejā 21.aprīlī notika ceturtā tikšanās Kultūrizglītojošo programmu ciklā “Vakari “Villā Hochheim””. Vakarā viesojās radio personība, Latvijas radio 3 programmas “Klasika” vadītājs, muzikologs, žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais redaktors Orests Silabriedis.

Orests Silabriedis klātesošos iepazīstināja ar stāstiem par taustiņinstrumentiem no vērdžinela un klavesīna līdz āmuriņklavierēm un Talsu novada muzeja lihtentālam, dodot iespēju klausītājiem sadzirdēt katra no instrumentiem īpašo skanējumu. Vakara izskaņā ikviens viesis varēja uzdot sev interesējošus jautājumus, piemēram, kāds skanējums varētu būt muzeja īpašumā esošajām retajām Lichtenthal  tāfelklavierēm.

Kultūrizglītojošās programmas “Vakari “Villā Hochheim””  laikā ir iespēja izzināt dažādas tēmas saistībā ar mūziku, kino un mākslu, sportu, amatniecību u.c. Mājīgā atmosfērā tiek aizvadītas tikšanās ar savas nozares personībām. Pasākumi notiek ceturtdienu vakaros divas reizes mēnesī plkst.19:00.

Nākamā tikšanās programmu cikla ietvaros 5.maijā plkst. 19:00 Talsu novada muzejā, kurā tiksimies ar kino režisoru Juri Poškus.

Foto: Gatis Spalvēns