Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Sarmītes Caunes gleznu un kolāžu izstāde „Bonjour, Paris!”

Sarmīte Caune "Mans laimīgais tilts"
Sarmīte Caune “Mans laimīgais tilts”

Talsu novada muzejā jau iekārtota un arī Muzeju naktī būs apskatāma Ventspils mākslinieces Sarmītes Caunes gleznu un kolāžu izstāde „Bonjour, Paris!”. Tikšanās ar Sarmīti Cauni  3. jūnijā plkst. 18:00, izstāde apskatāma līdz 12. jūnijam.

Muzejā Izstāžu zālē kopīgiem spēkiem ir uzburta noskaņa par šo mūžīgo svētku pilsētu – to rada gan veiksmīgi izvēlētā tekstilinstalācija – tā kā karuselis Monmartras kalnā pie „baltās baznīcas” – tā kā Monparnasa kafejnīcu lampu gaismu atblāzma vai arī tiltu atspīdumi Sēnas vakara ūdeņos (rodas vēlēšanās vēlreiz redzēt Vudija Allena filmu „Pusnakts Parīzē” vai meklēt tekstus par Parīzi Hemingveja romānos ) – tas kopā ar uzreiz atpazīstamajiem Parīzes motīviem gleznās dod skatītājam siltas izjūtas.

Sarmīte Caune pagājušā gada rudenī divus mēnešus uzturējusies Parīzē Cite Internationale des Arts radošajā darbnīcā, Latvijai ierādītajā studijā. Laiks nav tērēts velti un ir radusies personīga interpretācija par Parīzi, neskatoties uz to, ka šo pilsētu jau gleznojuši mākslinieku tūkstoši, iespējams, miljoni. Ko gan jaunu vēl pateikt? Un tomēr. Izstādē ir vairāki darbi ar ļoti labām gleznieciskām kvalitātēm.

Sarmīte Caune (1961) beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, ir mākslas maģistre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre; strādā dažādās glezniecības tehnikās, veido instalācijas un vides objektus.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos