Krājuma jaunumi

Papildināta izstāde “Adīti cimdi muzeja krājumā”

Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad gribas paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un Talsu novada muzejā apskatāma izstāde “Adīti cimdi muzeja krājumā”.

Kopš izstādes atklāšanas vairākas mūsu novadnieces ir pārlūkojušas savu pūru un muzeja krājuma papildināšanai uzdāvinājušas cimdu pārus, kas šobrīd arī apskatāmi izstādē.

Izstāde papildināta ar dāvinātiem cimdiem. Foto: Sandis Priede

Lienīte Reka dāvinājusi Mirdzas Rekas (Talsi) un Dores Zaulas (Pūņas) adītos cimdus, Ērika Cimermane dāvinājusi Virginijas Muktupāvelas (Sabile) adītos cimdus, savukārt Vizma Upleja (Talsi) – pašas adītos cimdus.

Cimdu dāvinājumi muzejam liecina, ka senā cimdu adīšanas un dāvināšanas tradīcija joprojām ir dzīva. Paldies nesavtīgajām dāvinātājām – Ērikai Cimermanei, Vizmai Uplejai un Lienītei Rekai. Pateicoties dāvinājumam, šo cimdu mūžs tiek pagarināts un to vērtība pieaug.  Pēc gadu desmitiem pētnieki varēs muzejā atrast ziņas gan par cilvēku, kurš cimdus muzejam dāvinājis, gan par rokdarbnieci vai vienkāršo saimnieci, kura cimdus adījusi.

Daija Lēmane,

Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja