Uncategorized

Papildina zināšanas Baltijas muzeoloģijas skolā

muzeologijas skola mazsalaca
Baltijas muzeoloģijas skolas dalībnieki apmeklē Mazsalacas muzeju. Foto: Jana Šakare

No 5. līdz 11. jūnijam Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā Ieva Priede piedalījās piesātinātā mācību nedēļā Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā, kas šogad notika Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Vasaras skolas laikā tika aplūkotas jaunākās tendences dažādās muzeja darba jomās – sākot ar krājuma komplektēšanas politikas veidošanu, nesenās vēstures dokumentēšanu un jaunu attieksmi pret muzealizācijas procesu kopumā, kā arī sabiedrības ilgtspējīgas iesaistes muzeja darbā problemātiku  un mūsdienīga muzeja stratēģijas un vīzijas izstrādes pamatprincipus. Lekcijas vadīja Elizabete Tītmeijere un Leontīne Meijere – van Menša no Eiropas Kultūras muzeja un ICOM COMCOL, kā arī starptautiski pazīstams muzeologs un muzeju eksperts Peters van Menšs.

Vasaras skolas dalībnieki iepazina apkārtnē esošos muzejus – Valmieras muzeju, Naukšēnu cilvēkmuzeju, Mazsalacas muzeju, Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeju.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola ir Baltijas muzeoloģijas biedrības organizēts starptautisks muzeju profesionāļu tālākizglītības projekts, kas sniedz iespēju nodoties intensīvām mācībām radošā un brīvā atmosfērā; analizēt muzeju teorijas aktuālākos jautājumus un atziņas un sasaistīt tās ar muzeja ikdienas praksi; diskutēt par dažādiem muzeja darba aspektiem; kā arī veidot profesionālas un draudzības saites ar kolēģiem gan no Baltijas valstīm, gan citām zemēm.