AktualitātesIzstādes muzejāPasākumi

Nezināmais zināmajā: Talsi 2024. FOTO

Svinot Talsu pilsētas vārda dienu, 17. janvārī plkst. 18.00 Talsu fotoklubs atklāja izstādi “Nezināmais zināmajā: Talsi 2024” Talsu novada muzejā.

Piedāvājam ieskatīties atklāšanas pasākumā

Foto: Talsu Fotoklubs

2003. gadā Talsu fotoklubs svinēja savu 4 gadu pastāvēšanas jubileju, un tās ietvaros klubs īstenoja Talsu ielu dokumentēšanas projektu. 2004. gadā Talsu novada muzejā tika izveidota izstāde “Talsi 126”, kurā bija aplūkojami 19 kluba biedru darbi – notvertie mirkļi 126 Talsu ielās.

Šogad gadā fotoklubs svinēs 25 gadu jubileju, un ar kameras objektīvu vērstu pret pilsētu viņi iemūžināja nu jau 136 Talsu ielas.

Kas ir iela un kā mēs to atpazīstam? Viena no definīcijām ir šāda: “Ielas ir satiksmei paredzētas joslas apdzīvotās vietās. Parasti tās ir ar segumu, bieži asfaltētas vai bruģētas. Tās sevī ietver braucamo daļu, ietvi, reizēm arī zaļumu joslas. Pa braucamo daļu pārvietojas dažādi motorizētie transportlīdzekļi un velosipēdi, ietve paredzēta gājējiem. Dažkārt gar ielu malām nav gājējiem paredzētās ietves, tādā gadījumā gājējiem jāpārvietojas pa braucamās daļas malu.”

Ielu ir iespējams lakoniski definēt, bet ielai ir arī raksturs, īpatnības, kas to atšķir no citām. Kas ir tie simboli, kuri ļauj kādu ielu atpazīt acumirklī? Vai tie piemīt katrai ielai? Izstādes apmeklētājiem būs iespēja uzdot šos un citus jautājumus, dodoties ceļojumā 135 Talsu ielās vienuviet.

Tāpat kā 2004. gadā, arī 2024. gada izstādē apskatāmi 19 autoru lielformāta darbi. Darbus atlasījis kurators, tomēr līdzās novietoti arī pašu fotogrāfu izvēlētas un izkārtotas ielu fotogrāfijas. Šādā pieeja izstādei piešķir ne vien dokumentālu vērtību, bet arī uzrāda ielas fotogrāfiju kā estētisku un māksliniecisku izteiksmes līdzekli.

Lai ceļojums būtu gan telpā, gan laikā, būs iespējams apskatīt arī darbus, kas savulaik eksponēti 2004. gadā. Tie ļaus nodoties salīdzinājumam, meklējot zudušo un neskarto.

Izstāde piedalās:

Sigurts Ēcis, Zigmārs Šteins, Dainis Kārkluvalks, Edgars Lācis, Gunta Vilne, Marta Rake-Lasmane, Ilgonis Grosvalds, Iveta Dorbe, Andris Reinholds, Kaspars Poriņš, Rūdolfs Liepiņš, Uldis Balga, Jānis Saliņš, Dace Grosvalde, Dace Umblija, Gints Gerhards, Laila Ditmane, Juris Zandersons, Raimonds Dambis.

Izstādes kurators: Uldis Jaunzems – Pētersons

Izstāde “Nezināmais zināmajā: Talsi 2024” apskatāmā Talsu novada muzejā no 18. janvāra līdz 30. martam.