Izstādes ārpus muzejaKrājuma jaunumi

Muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts” apskatāmi priekšmeti arī no Talsu novada muzeja

Talsu novada muzejs piedalās Latvijas muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts”, kas no 2018. gada 4. maija līdz 2021. gadam apskatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Izstādē apskatāma ekspozīcija par Latvijas vēsturi 100 gadu garumā, vienkopus dodot iespēju apskatīt izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības.

Tā būs lielākā muzeju kopizstāde pēc valsts neatkarības atjaunošanas un tās veidošanā iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji. No Talsu novada muzeja krājuma izstādē apskatāma fotogrāfija, kurā redzami Kurzemes bēgļi Krievijā 1915. gadā,  plāksne “Ģibuļu pagasta padome”  un fotogrāfija, kurā redzama Latvijas karoga pacelšana 1990. gadā virs Administratīva centra Talsos, Kareivju ielā 7.

Par izstādi un tās tapšanu vairāk uzzināt iespējams mājaslapā www.latvijasgadsimts.lv, kur ikviens var pievienot savu fotogrāfiju un stāstu par dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu, lai kopīgi veidotu Gadsimta albumu, kas papildinās Latvijas muzeju kopizstādi.

Ona Kaudze, Talsu novada muzeja krājuma glabātāja