AktualitātesPasākumi

Muzejs svētku laikā

21. decembrī plkst. 16:00 Talsu novada muzejs ielūdzis uz gadskārtējo Svētku sarīkojumu savus draugus, atbalstītājus un sadarbības partnerus. Minētajā datumā kopīgi atcerēsimies dienu pirms 23 gadiem, kad notika muzeja atgriešanās vēsturiskajās telpās K. Mīlenbaha ielā 19.

Muzeja misija nav tikai vākt, glabāt, kārtot un eksponēt senlietas. Tā ietver arī nopietnu, pacietīgu un rūpīgu vēstures pētniecību, balstoties uz muzeja krājumu materiāliem, un šo pētījumu publiskošanu.

Vairāku gadu ilgais pētnieciskais darbs 2013. gada nogalē rezultējās Talsu novada “Muzeja Rakstu” I sējumā. Pēc tā iznākšanas tradīcija turpinājās, ik pēc trim gadiem sagatavojot jaunu novada vēsturei un kultūras mantojumam veltītu izdevumu. 2016. gadā svinējām minēto rakstu II sējuma izdošanu. Šogad Svētku vakarā lasītāju vērtēšanai nodosim  “Muzeja Rakstu” III sējumu. Šoreiz tajā publicēti 9 autoru sagatavoti raksti, kuru vidū ir ne vien muzeja darbinieki, bet arī vairāki atzīti vēstures speciālisti.

Vakara gaitā tiksimies ar Talsu māksliniekiem – novadniekiem, baudīsim multimediālu programmu “Aicinājums uz deju” ar pianistu – Jurija Žvikova un Sanitas Glazenburgas piedalīšanos, kā arī dejotājas Egijas Abarovičas priekšnesumu. Dzirdēsim J. Brāmsa, F. Šūberta, S. Rahmaņinova, J. Štrausa, J. Karlsona un citu populāru komponistu skaņdarbus.

Balli spēlēs Ventspils novada mūziķis Artūrs Bānis.

Sarīkojumā ieeja ar ielūgumiem.

Attēls: Talsu novada muzejs;

dizains: Ilze Makstniece;  

foto: Romualds Lāčplēsis;

teksts: Gita Kļaviņa


One thought on “Muzejs svētku laikā

Comments are closed.