AktualitātesBaltu ceļš

Muzejs iegūst Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu

Talsu novada muzejs ieguvis Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu nominācijā “Muzeja pieejamības projekts” par interaktīvajiem āra stendiem, kas izvietoti Talsu pilsētā.

24. maijā Daugavas muzejā Doles salā jau desmito gadu tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balva. LMB Gada balva ir vienīgais apbalvojums muzeju nozarē un tās mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Konkursa kārtībā vērtētie muzeju projekti tika godināti deviņās nominācijās, izceļot kvalitāti, pieejamību un nozīmi sabiedrībā. Šogad balvai bija pieteikti 72 muzeju projekti, kas ir lielākais pieteikumu skaits Gada balvas vēsturē.

Talsu novada muzejs ieguva balvu nominācijā “Muzeja pieejamības projekts” par āra interaktīvajiem stendiem pie muzeja un pie novada administratīvās ēkas. Āra stendos apskatāma muzeja darbinieku apkopotā informācija par vairāk nekā 50 ar kuršiem saistītām apskates vietām Ziemeļkurzemē – pilskalniem, svētvietām, apmetnēm latviešu, angļu un krievu valodās. Apskates vietas stendā iespēju robežās papildinātas ar muzeja krājumu – senām vietu fotogrāfijām, arheoloģisko priekšmetu, kas atrasti konkrētā vietā, fotogrāfijām. Stendos apskatāma arī muzeja un novada tūrisma informācijas centra aktuālā informācija, kā arī projekta “Baltu ceļš” mājas lapa.  Āra interaktīvos stendu izveidi iepirkumu rezultātā nodrošināja SIA “Aspired”.

Interaktīvie āra stendi ir uzstādīti Latvijas – Lietuvas programmas projekta Nr. LLI-168 “Starptautiskais kultūras maršruts  “Baltu ceļš” (Balt’s road)” ietvaros. Projekta mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu programmas teritorijā, izveidojot starptautiskas nozīmes kultūras tūrisma maršrutu „Baltu ceļš“.

Ieva Priede,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā