Uncategorized

Aicinām skolēnus uz jaunām nodarbībām

Atsākoties skolas mācību gadam, Talsu novada muzejs aicina skolēnus uz jaunām nodarbībām.

 

Pirmsskolas un sākumskolas skolēniem sagatavota nodarbība, kurā skolēni varēs uzzināt par skolas laiku. Nodarbībā varēs izmēģināt, ar ko senāk skolās rakstīja, kā arī apskatīt izstādi par Talsu pamatskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas vēsturi “Talsu skolām 100”.

5. – 9. klašu skolēni muzejā varēs izzināt par 1988. gada 17. septembra akciju “Kamparkalns”, kurā tūkstošiem cilvēku brīvprātīgi pulcējās gājienā pret Talsu pauguraines augstākās virsotnes norakšanu. Nodarbību jaunrades konkursā “Ideju pavasaris” veidojušas Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Līva Krista Učelniece un Sanija Krista Kārlsberga un tajā skolēni uzzinās par akciju, kā arī paši veidos plakātus un lukturīšus, lai piedalītos improvizētā gājienā.

Savukārt vidusskolēni aicināti piedalīties radošā nodarbībā, kurā māksla tiks savienota ar dzeju. Nodarbībā skolēni attīstīs sadarbības un radošuma prasmes, izmantojot mākslas darbus no aktuālās mākslas izstādes “Talsu skolu pedagogi-mākslinieki”. Nodarbību veidojušas Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Agnese Jaņpētere, Katrīna Dziemidova,  Marita Bārzdele un Paula Bete jaunrades konkursā “Ideju pavasaris”.

Maksa par nodarbībām paredzēta atbilstoši muzeja cenrādim. Nodarbības iespējams apmeklēt arī izmantojot valsts programmu “Latvijas Skolas soma”.

Ieva Priede,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā