Aktualitātes

Muzejā pagalmā un dendroloģiskajā parkā veikti labiekārtošanas darbi

Iepriekš informējām, ka Talsu novada muzejs un ap to esošais dendroloģiskais parks iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā reģiona nozīmes arhitektūras piemineklis. Jūlijā sākušies labiekārtošanas darbi pagalmā un parkā, lai viesiem būtu patīkamāka un ērtāka nokļūšana muzejā.

Jūnija sākumā muzejā viesojās Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Talsu novada domes priekšsēdētajas vietnieks Lauris Pīlēģis, Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers, Talsu novada būvvaldes ainavu arhitekte Linda Purviņa, lai apsekotu muzeja teritoriju un dendroloģisko parku, un rastu risinājumus tās labiekārtošanai.

Talsu novada muzejs sadarbībā ar pilsētas pārvaldi un pašvaldību rada finansējumu 12 jaunu soliņu un atkritumu tvertņu iegādei. Pagaidām daļa jauno soliņu savu vietu raduši muzeja pagalmā, otra daļa soliņu dendroloģiskajā parkā tiks uzstādīti augustā. Tāpat pie daļas soliņu izvietotas jaunas, stilistiski ēkai atbilstošas atkritumu tvertnes. Demontētie muzeja pagalma soliņi savu jauno mājvietu radīs pie Vilkmuižas ezera.

Ar lielu prieku paziņojam, ka muzeja pagalmā esošajā dīķītī tikusi uzstādīta strūklaka. Strūklaka devusi ainavisku jauninājumu muzeja apkārtnei. Pie dīķīša būs pieejami saliekami koka krēsli, kurus vasaras baudītāji varēs izmantot piknikošanai, sarunām un laba laika pavadīšanai. Augustā paredzēts labiekārtot piknika vietu muzeja pagalmā. Tāpat apmeklētāju  ērtībai uzstādīts kafijas automāts, lai var izbaudīt pastaigu  pa dendroloģisko parku.

Morāli un fiziski novecojušas bija arī āra apgaismes laternas muzeja pagalmā. Tumšajā diennakts laikā darbosies un apgaismojumu nodrošinās muzeja fasādes apgaismojums. Nākotnē iecerēts nomainīt arī piebraucamā ceļa un autostāvvietas apgaismes ķermeņus. Nākotnē tiks meklēti risinājumi apgaismojuma ierīkošanai arī dendroloģiskajā parkā, lai gada tumšākajā laikā pastaigas pa parku būtu patīkamākas.

Talsu pilsētas pārvalde radusi iespēju atsākt parka tīrīšanu, strādājot pie tā lai atjaunoto tā autentisko izskatu. Pie parka ieejām tiks uzstādīta informācija par Talsu dendroloģisko parku, kā arī pie retāk sastopamajiem kokiem tiks uzstādīti QR kodi ar informāciju par tiem.

Projektā „Meža dienas 2023 – Talsu novada pašvaldības darbi parkos” ietvaros tiks veikti labiekārtošanas darbi: Talsu novada Talsu pilsētas Dendroloģiskajā parkā – mazo arhitektūras formu atjaunošana – koka tiltiņš. Esošais koka tiltiņš ir novecojis un zaudējis savu estētisko kvalitāti, atsevišķas tiltiņa konstrukcijas detaļas ir nolietojušās. Tiltiņš ir nozīmīgs parka labiekārtojuma elements, lai ērti un droši izmantotu pilnvērtīgi visu parka teritoriju pastaigām un atpūtai.

Lielu paldies sakām Talsu novada pašvaldībai un Talsu pilsētas pārvaldei par iespēju rast finansējumu parka un pagalma labiekārtošanai.