Muzejā kāzas svin simtais pāris

Jaunlaulātie Maruta un Rolands Dambji kopā ar vedējiem Līgu un Uldi Galkiniem Talsu novada muzejā.

8. aprīlī Talsu novada muzejā simtais pāris piedalījās muzeja programmā “Programma jaunlaulātajiem ar vedējiem un kāzu viesiem”, kas veidota seno latviešu kāzu tradīcijās.

Programmas simtajam pārim, Marutai un Rolandam Dambjiem, muzeja apmeklējums bijis pārsteigums, ko sarūpējusi jaunās sievas draudzene Zita.  Maruta bērnību pavadījusi Ventspils novada Puzes pagasta Ameles ciemā, savukārt Rolands nāk no Kauguriem. Pāris ir kopā jau gandrīz desmit gadus un šobrīd dzīvo Salaspilī. Precēties Talsos nolēmuši, lai “abām radu saimēm nav tālu jābrauc, turklāt Talsi ir ļoti skaista pilsēta,“ stāsta jaunlaulātie.

Talsu novada muzejs simtajam kāzu programmas pārim dāvanā pasniedza grāmatu “Talsu novada muzeja raksti II”, muzeja suvenīrus un Goda karti, kas dod iespēju apmeklēt muzeju bez maksas neierobežotu laiku.

Muzeja programmu jaunlaulātajiem 2005. gadā izveidoja muzeja speciāliste Lidija Grīnvalde, lai jaunlaulātajiem būtu iespēja iepazīt senlatviešu tradīcijas. “Programmu veidoju tā, lai jaunlaulātie kopā ar viesiem varētu apskatīt muzeju un iepazīt latviešu tradīcijās, kā arī būtu iespēja nobaudīt līdzi paņemto šampanieti un nelielas uzkodas,” stāsta programmas veidotāja un piebilst, ka 2005.gadā tas esot bijis vienīgais piedāvājums kāziniekiem Talsos, turklāt programma var notikt jebkuros laikapstākļos.

Latviskās tradīcijās stiprināt laulību muzejā gadā izvēlās gandrīz desmit pāri, daži no tiem muzeju izvēlējušies kā apaļas kāzu jubilejas svinību vietu. Vairāk par programmu iespējams uzzināt Talsu novada muzeja mājas lapā www.talsumuzejs.lv.

Ieva Priede,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā