Aktualitātes

Muzeju simpozijs 2022 FOTO

4.jūlijā Talsu novada muzeja darbinieki piedalījās Muzeju simpozijā 2022, kuru organizēja Imanta Ziedoņa muzeja fonds.

Jau septīto gadu Ziedoņa muzejs aicina muzeju saimi uz radošu un iedvesmojošu notikumu – Muzeju simpoziju, kas šogad notika 4. jūlijā Ziedoņa muzejā Murjāņos.

Par šī gada tēmu tika izvēlēts radošums kā viens no muzeja darba  stūrakmeņiem. Tas ir radošums, ko liekam lietā pētniecības un izstāžu darbā, komunikācijā, plānojot attīstības stratēģijas, un pie kā turamies, darbojoties ikdienā, kad domājam par aktuālo muzejam.

Dienas programma notika divās daļās. Rīta cēlienā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu un dizaina centra vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore Anete Krūmiņa (“Jaunas pieejas izstādes dizainā”), radošuma trenere un Rīgas Tehniskās universitātes lektore Vita Brakovska (“Muzejs, kas pārceļ”) un Brēmenes Universitātes un Latvijas Universitātes doktors filozofijā Edmunds Apsalons (“Kā apgūt metodiska radošuma prasmi”) dalījās savās zināšanās un pieredzē. Savukārt, dienas otrajā daļā radošajās darbnīcās tika liktas lietā jauniegūtās zināšanas. Muzeju darbinieki meklēja risinājumus izstāžu dizaina un komunikācijas jautājumos, kā arī veidoja jaunas muzejpedagoģiskās programmas.

Pasākuma programma noslēdzās ar sirsnīgām sarunām Ziedoņa muzeja dārzā.

Paldies Ziedoņa muzeja kolektīvam par profesionāli organizēto pasākumu, sirsnīgo uzņemšanu un fotogrāfijām!

Evija Voldraha-Freimane, Talsu novada muzeja Komunikācijas un izglītības nodaļas vadītāja