AktualitātesMākslas jaunumi

“Micēlija. Tīklojums”

Radošā diena latviešu-vācu mākslinieču izstādē “Micēlija. Tīklojums”, grāmatas “Womanifesta” atvēršana un spiritisma hepenings Pedvāles mākslas parkā.

Micēlijs – sēņu pasaules smalkā, neredzamā daļa, kas plešas un attīstās bezgalīgos sazarojumos, vienlaikus esot daļai no vienota veseluma. Līdzīgi darbojas arī Latvijas un Vācijas mākslinieču tīklojums “Micēlija” (Mycelia), kas septembrī tiekas uz jaunu koprades procesu. Ieskatu līdzšinējā mākslinieču darbībā varēs gūt izstādē “Micēlija. Tīklojums”, kas būs apskatāma no 20. līdz 30. septembrim Pedvāles mākslas parka izstāžu zālē.

Projekta nosaukumā vārds “micēlijs” ar nolūku pārveidots sieviešu dzimtē, māksliniecēm savos darbos apskatot tēmas, kas skar dažādas femīnās pieredzes mākslā  un ikdienā. Šis internacionālā grupa pati saslēgusies savdabīgā “micēlijā” – savstarpējā radošu impulsu un atbalsta struktūrā. Tā aicina dot priekšroku sadarbībai, atbalstam, horizontālai un kopīgai lēmumu pieņemšanas metodei nevis sāncensībai un māksliniekavientuļa ģēnija stereotipa spodrināšanai.

Sestdien, 23. septembrī no plkst. 14.00 līdz 18.00 Pedvāles mākslinieku rezidencē plānota atvērtā radošā diena, ekskursija izstādē un saruna ar māksliniecēm. Meistardarbnīcās apmeklētāji varēs izmēģināt automātisko zīmēšanu, japāņu tušas glezniecību, kā arī iesaistīties tīklojuma attiecību diagrammā un spiritisma hepeningā. Tāpat tiks prezentēta pašizdota mākslinieču grāmata “Womanifesta” 50 unikālos eksemplāros, kas vēsta par pieredzi un ieteikumiem citām radošām sievietēm jaunu sadarbības tīklu veidošanā.

Šajā reizē “Mycelia” apvienību Pedvālē pārstāv Minhenes mākslinieces Silke Bahmane (Silke Bachmann), Karīna Frēliha (Karin Fröhlich), Patrīcija Linke (Patricia Lincke), Penelope Ričardsone (Penelope Richardson), Sabīne Šlunka (Sabine Schlunk) un Latvijas mākslinieces – Gundega Evelone, Laura Feldberga, Rasa Jansone, Guna Millersone, Ingrīda Pičukāne un Sandra Strēle. Radošās rezidences satura un aktivitāšu veidošanā kā kuratore iesaistījusies kultūras un sociālo procesu pētniece Diāna Popova.

Plašāka informācija par “Mycelia” tīklojuma līdzšinējo sadarbību un māksliniecēm skatāma šajā vietnē https://mycelia.jimdosite.com/. Izstāde “Micēlija. Tīklojums” būs apskatāma no 20. līdz 30.septembrim Pedvāles mākslas parka izstāžu zālē, katru dienu no 10.00 līdz 18.00. Vairāk informācijas https://www.facebook.com/pedvaleartpark un https://www.pedvale.lv/. Radošā mākslinieču rezidence “Mycelia Supervivo” un izstāde notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gētes institūta Rīgā, Minhenes pilsētas Mākslas un kultūras departamenta un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Preses relīzi sagatavoja Diāna Popova Radošās rezidences “Mycelia.Supervivo” aktivitāšu kuratore
E-pasts: diana.popova.mail@gmail.com
Telefons: 28278554