Izstādes muzejāMākslas jaunumi

“MĒS esam ŠEIT”. Fotomākslinieka Valtera Poļakova personālizstāde

Kā izrādās, Rīgā dzīvojošais fotogrāfs Valters Poļakovs ( 1975 ) ir mūsu puses cilvēks, dzīvojis Mazirbē un Rojā, apprecējis talsinieci. Tādēļ likumsakarīga ir viņa vēlēšanās un tagad arī iespēja izstādīties Talsu muzejā. Bet ne tikai. Šī izstāde būs arī īsts stāsts par talsiniekiem, kurus autors vēlas saukt par savas zemes patriotiem: izcelt tos, kuri nav devušies prom un piepilda savus sapņus šeit – dzīvo, izglītojas, strādā, veido uzņēmumus, rada mākslas darbus, sporto, muzicē, spēlē teātri, iedvesmojot arī citus līdzās esošos. Dzīve šeit un tagad – tie esam mēs. Vai mēs esam laimīgi? Kāpēc gan nē?

Izstādes atklāšanā 20. maijā plkst. 19:00, Muzeju naktī, pulcēsies izstādes personāži un modeļi, kuri patiesībā piekrituši būt par izstādes līdzautoriem, video materiālā arī atbildot uz tiešo jautājumu: „Kāpēc es esmu šeit?” Šim foto projektam Valters Poļakovs saņēmis Talsu novada fonda un personīgi Gundara Sebra atbalstu.

Valters Poļakovs ir daudzpusīgs sava amata pratējs: savā fotostudijā Āgenskalnā viņš organizē foto sesijas ģimenēm – kāzām, bērniņu gaidot, bērnu ballēs un citos ģimeņu notikumos, notiek izbraukuma fotografēšana mārketingam un reklāmai, veidotas foto reportāžas, viņš ir arī foto kursu un fotogrāfiju pēcapstrādes programmu apguves pasniedzējs. Taču līdzās vienmēr ir bijuši arī radošie projekti, kuros fotogrāfs apliecina savu interesi par cilvēka personību un laika gaitā izkopis savstarpējās fotogrāfa – modeļa saskarsmes prasmes, kuras viņš izceļ kā īpaši nepieciešamas fotogrāfa darbā; tie ir projekti un izstādes „Ar saknēm Tēvzemē”

( 2014 ), „Latvijas bērni”( 2012 ), „Viena diena bibliotēkas dzīvē”( 2010 ), personālizstāde „Cerību laiks” ( 2007 ) Rīgā un Sanktpēterburgā. Valters Poļakovs ir foto kluba „Āgensalns” biedrs un valdes loceklis.

Izstāde Talsu muzejā būs apskatāma līdz 16. jūnijam.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos