AktualitātesMākslas jaunumi

Mēneša mākslas priekšmets

ANNA BULKINA (Ukraina)

“Talsi”. 2019

Glezna tapusi plenēra “Deviņkalnu palete”  laikā 2019. gadā Talsos, tajā piedalījās arī divi ukraiņu mākslinieki no Ļvivas – Anna Bulkina un Ņestors Burduns. Talsu mākslinieku draudzība ar Ukrainas māksliniekiem bija aizsākusies  2012. gadā plenērā Druskininkos, Lietuvā.

2013. gadā, trīs nedēļas pirms Maidana, talsinieki Andris Vītols un Guna Millersone vēl pastaigājās pa Ļvivu un gleznoja Karpatos. 2014. gadā notika Annas Bulkinas gleznu izstāde Talsu un Liepājas muzejos; viņa piedalījusies arī plenēros Latvijā – Ventspilī ( 2018 ) un Talsos ( 2019 ).

Anna Bulkina ( 1973 ) ir Ukrainā labi zināma gleznotāja un bērnu grāmatu ilustratore. Dzimusi Luhanskā, beigusi Luhanskas mākslas skolu un Ļvivas Mākslas akadēmiju ( 1999 ).  Viņas glezniecība ir pretstats vardarbībai, tajā uzvar sievišķība un maigums, skaistais ainavā, cilvēku sejās un figūrās, bērnos, dzīvnieku plastikā.  Gleznojot skaistumu, bet apejot tā banalitātes un štampus, viņa ir izkopusi savu personisko stilizācijas māku. Gribētos  uzdot jautājumu – ko Anna Bulkina glezno tagad, pēc 2022. gada 24. februāra?

Gleznas “Talsi” augšdaļā var atpazīt klasisko Talsu vecpilsētas ainavu ezera  tumšo ūdeņu atspīdumos.

Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos.