AktualitātesMākslas jaunumi

Māksliniecei Gunai Millersonei-75

22.februārī māksliniece, viena no Talsu Krūmu mākslas grupas dibinātājām Guna Millersone atzīmē 75 gadu jubileju.

Guna ir inteliģenta, asprātīga un rosīga. Pateicoties viņas pastāvīgi paustajiem mudinājumiem radīt provincē kaut ko jaunu un apjomīgajam kultūras projektu kūrēšanas darbam, Talsos uzzied māksla.

Gunas Millersones dzīvesgājuma aprakstā minētas vairāk nekā 20 personālizstādes, dalība teju 100 grupu izstādēs, ievērojams sastādīto katalogu saraksts un virkne kūrētu izstāžu ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, Čehijā, Beļģijā un Zviedrijā. Mākslinieces gaitas sākās Vijas Purmales vadītajā zīmēšanas pulciņā Dundagā un turpinājās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļā sekoja 8 gadi Dailes teātrī. Joprojām scenogrāfija ir daļa no Gunas ikdienas, noformējot Krišjāņa Valdemāra Talsu teātra uzvedumus. 1983. gadā sākās Gunas Millersones darba gaitas Talsu novada muzejā, stiprinot un veicinot novada mākslinieku radošo darbību.

Gunai Millersonei piešķirta Žaņa Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā un ar AS “Swedbank” atbalstu Agijas Sūnas mākslas galerijas organizētā balva “Gada glezna” par ainavu “Aiz loga”.

Gunas pamatprincips mākslā ir būt saskaņā ar savu aicinājumu, smeļoties iedvesmu dabā.  Emocionāla, ekspresīva, vakara stundu tonalitātes, smaržu un skaņu piesātināta ir Dundagas kultūras namā dzimušās Gunas gleznotā ainava. Viņas izkoptajā rokrakstā un krāsu paletē iekodēta reāla tēlainības sistēma – purvi, dārzi, dīķi, meži un kāpas, iesaistot skatītāju asociatīvā apcerē.

Talsu novada muzeja kolektīvs sirsnīgi sveic Gunu Millersoni jubilejā, novēlot panākumus glezniecībā un Talsu Krūmu mākslas grupas koordinēšanā!

Inga Pētersone, muzejpedagoģe – speciāliste mākslas jautājumos

Guna Millersone MĀKSLAS DIENU ’ 2021 sarīkojumā